Materac piankowy czy sprężynowy: jaki wybrać?

Komentarze
[REKLAMA]

Wielu klientów zastanawia się, jaki materac wybrać do swojej sypialni: sprężynowy czy piankowy? Podpowiadamy, jakie wady i zalety mają oba typy materacy.

Wielu klientów zastanawia się, jaki materac wybrać do swojej sypialni: sprężynowy czy piankowy? Podpowiadamy, jakie wady i zalety mają oba typy materacy.

Materace sprężynowe: trwałe i wygodne

Materace sprężynowe ciągle stanowią jeden z najpopularniejszych segmentów tego typu produktów. Zastosowanie solidnej konstrukcji wykonanej z metalowych sprężyn sprawia, że materac jest trwały i odporny na uszkodzenia, a co za tym idzie: najprawdopodobniej posłuży nam przez długie lata. Obecnie największa popularnością cieszą się tzw. materace kieszeniowe, w których każda sprężyna jest umieszczona w materiałowej kieszeni i funkcjonuje jako niezależny mechanizm. Taka technologia sprawia, że materace sprężynowe kieszeniowe są znacznie bardziej elastyczne i lepiej dopasowują się do naturalnych krzywizn ciała niż ich poprzednicy, w których wszystkie sprężyny były połączone w jeden system. Nowością na rynku materacy sprężynowych są produkty z 7 strefami podparcia, które są znacznie bardziej wygodne niż tradycyjne produkty. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu podziału powierzchni materaca na 7 stref o zróżnicowanej twardości, przeznaczonych do podpierania różnych okolic ciała o zróżnicowanych potrzebach, materace te zyskują coraz większą popularność.

 

Elastyczne materace piankowe

Na pytanie: materac piankowy czy sprężynowy, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zwolennicy materacy piankowych powołują się przede wszystkim na ich wysoką elastyczność punktową i sprężystość, dzięki której materac bardzo precyzyjnie dopasowuje się do kształtu ciała, uginając się dokładnie w tym miejscu, w którym wywierany jest na niego nacisk. Materac wykonany z pianki wysokiej jakości zapewnia dobre podparcie kręgosłupa, dając mocne podparcie w odcinku krzyżowo-lędźwiowym, który wymaga najsilniejszego wsparcia, a jednocześnie niezbyt mocno uciskając na okolice, które wymagaj delikatniejszego traktowania, jak szyja oraz okolice stóp i łydek. Inną niekwestionowaną zaletą jest fakt, że materace wykonane z pianki termoelastycznej reagują nie tylko na nacisk ciała, ale także na jego temperaturę, lekko uginając się w tych miejscach, w których pojawia się podwyższona temperatura, związana z większym naciskiem ciała na materac. Dodatkową zaletą takich materacy są możliwości inteligentnych pianek zapamiętujących położenie ciała, które dzięki temu znacznie lepiej dostosowują się do jego kształtu. Duzy wybór wysokiej jakości materacy, zarówno sprężynowych jak i piankowych, można znaleźć w sklepie naturazone.pl.

Zostaw komentarz