Styl Vintage nie tylko w modzie – najnowszy trend w dekorowaniu wnętrz

Komentarze
[REKLAMA]

Wystrój mieszkania to rzecz, która ma ogromny wpływ na komfort naszego codziennego życia. Przestrzeń w której odpoczywamy i regenerujemy siły oraz spędzamy nasz wolny czas samotnie lub w gronie rodziny i przyjaciół oddziałuje nie tylko na higienę fizyczną, ale także psychiczną. Dlatego tak ważne jest, by nasz azyl był nie tylko funkcjonalny, ale także odpowiadał naszym preferencjom estetycznym. Ostatnio dużą popularnością cieszy się zaczerpnięty z mody styl Vintage – poznaj jego charakterystykę i sprawdź jakich inspiracji możesz użyć w aranżacji swojego wnętrza.

Styl Vintage – co to takiego?

Samo pochodzenie słowa “vintage” ma swoje korzenie w terminologii winiarskiej. Odnosi się do wina wyprodukowanego w jednym sezonie, gdzie decydujące jest zachowanie pewnej spójności i jednoznacznego pochodzenia winogron do użycia jego produkcji. W praktyce vintage to styl w kulturze i sztuce, szczególnie znany w kontekście mody, jednak funkcjonuje również w muzyce i projektowaniu wnętrz. Cechą charakterystyczną Vintage jest łączenie przeciwieństw – możemy więc stylizować nowe rzeczy na wzór poprzednich epok, w nowocześnie wyglądające wnętrza wprowadzać stare, stylowe, często własnoręcznie wykonane meble lub łączyć klasyczne wnętrza stylizowane historią z nowoczesnymi elementami. Wykorzystanie trendów sprzed dekad w połączeniu z rozwojem technologicznym i dostępnością nowoczesnych urządzeń może dać oryginalny i wyjątkowy efekt. Warto szukać okazji do znalezienia ponadczasowych, starych mebli, bądź tworzyć własne i stylizować je na modę sprzed kilkudziesięciu lat. Dla stylu Vintage charakterystyczna jest również solidność, wykorzystanie dobrej jakości materiałów i klasyczne, eleganckie, aczkolwiek czasem i ekstrawaganckie rozwiązania. Właśnie dlatego zakupione na pchlim targu meble mogą posłużyć nam na długie lata. Jeżeli sami chcemy stworzyć element w tym stylu, nie oszczędzajmy na jakości.

Łączenie kontrastów w aranżacji wnętrz

W jaki sposób możemy łączyć kontrasty w dekorowaniu przestrzeni? Przykładem może być zastosowanie kontrastu pomiędzy meblami a resztą wystroju. Decydując się na białe ściany i drewniane panele w stonowanym kolorze, możemy postawić na kontrastowy kolor lub nietypowy kształt mebli. Można również uczynić z jednego mebla centrum wystroju – dobrym pomysłem może być duży okrągły stół albo stary kredens ze szklaną gablotą. Jeżeli lubisz gadżety i nowoczesne rozwiązania możesz również połączyć oldschoolowy styl ze współczesną technologią. Z pewnością nada to Twojemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i oryginalności.

Pomysły na oryginalne rozwiązania

Jeżeli chcesz tanim kosztem stworzyć mebel do sypialni, pokoju dziennego czy nawet kuchni, możesz wykorzystać wyroby z drewna. Palety czy skrzynie to świetne elementy, aby przerobić je na siedzisko, łóżko, taboret, czy szafki. Oryginalny kształt i szerokie możliwości renowacji pozwalają na to, by ucharakteryzować stworzony mebel na styl Vintage. Potrzebne elementy do stworzenia nowych mebli możesz zakupić w hurtowniach czy u producentów opakowań transportowych i wyrobów drewnianych Pakobud.

Więcej o drewnianych wyrobach znajdziesz na stronie: www.pakobud.com.pl

Zostaw komentarz