Aranżujemy sypialnię

Komentarze
[REKLAMA]

Sypialnia to miejsce w domu, któremu należy się szczególnie dużo uwagi. W łóżku spędzamy dużą część życia, a od tego, jak się wysypiamy, zależy nie tylko nasze fizyczne zdrowie, ale także sprawność naszego umysłu oraz relacje z ludźmi.

Jeśli więc projektujemy nasze mieszkanie czy dom, powinniśmy poświęcić wystarczająco dużo czasu, aby aranżacja sypialni naprawdę była funkcjonalna i odpowiadała naszym potrzebom. Jak to zrobić? Na co zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź przykładowe aranżacje sypialni w serwisie Komandor.pl.

Nastrój spokoju i wypoczynku

Jak już zostało wspomniane na początku sypialnia ma służyć przede wszystkim wypoczywaniu. Dobrze zaprojektowana przestrzeń powinna więc przede wszystkim brać pod uwagę tę właśnie funkcję.

aranazacja-sypialni-komandor__3_
sypialnia na poddaszu Komandor

Aby pomieszczenie sprzyjało odpoczynkowi, należy przede wszystkim wybrać odpowiednie meble, a szczególnie wygodne łóżko do sypialni. Na rynku znajdziemy oczywiście wiele ciekawych modeli o różnej wielkości, jednak najbardziej dopasowane do naszych potrzeb łóżko to łóżko na wymiar Komandor, które możesz zobaczyć tutaj. W sypialni przyda się także wygodny fotel lub krzesło, a jeśli możemy sobie na to pozwolić i dysponujemy odpowiednia ilością miejsca, także toaletka.

Ale nastrój wypoczynku to nie tylko meble. Warto także zadbać o to, by całość pomieszczenia utrzymana była w stonowanych, najlepiej jasnych barwach. Jasne kolory kojarzą nam się także z czystością, a to zdecydowanie korzystnie wpływa na dobry sen. Należy też dodać, że w tej przestrzeni nic nie powinno nas rozpraszać., dobrze więc jeśli będzie ona posiadała możliwie mało elementów.

aranazacja-sypialni-komandor__1_
jasna sypialnia Komandor

Wybór konkretnej stylistyki

Odczucie bałaganu potęguje nie tylko duża ilość widocznych elementów, ale także źle dobrane do siebie meble i pozostałe elementy wyposażenia. Jeśli marzymy o pomieszczeniu, w którym będzie panował ład oraz harmonia, zdecydujemy się na meble i dodatki w jednym stylu. Do nowoczesnych sypialni idealnie pasować będzie nowoczesna komoda Komandor na wymiar, zaś w przypadku wnętrz w stylu vintage i retro, świetnie sprawdzą się dodatki z metalu oraz naturalnego drewna.

komoda1-30013_01
stylowa komoda Komandor w salonie

Zadbaj o funkcjonalność

W przypadku każdego projektu wnętrza zasadniczą rolę odgrywa funkcjonalność. Jeśli chodzi o sypialnię, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę czy jest to pokój, z którego korzysta jedna osoba czy dwie. Jeśli mamy na myśli sypialnię małżeńską, trzeba zawsze pamiętać o tym, by zapewniała ona wygodę zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Pamiętajmy zwłaszcza o odpowiedniej ilości miejsca w szafach. Doskonale sprawdzą się w takiej sytuacji między innymi szafy na wymiar, które można idealnie dopasować do posiadanej przestrzeni.

aranazacja-sypialni-komandor__4_
Sypialnia z zabudowaną szafą na wymiar

Przede wszystkim jednak kierujmy się naszymi własnymi odczuciami. Wybierajmy kolory, w otoczeniu których czujemy się dobrze i które wpływają na nas uspokajająco. Szczególnie w przypadku sypialni nie powinniśmy kierować się jedynie modą, gdyż ta jak wiemy szybko przemija, a zdrowy sen będzie nam niezbędny o wiele dłużej, niż trwać będzie jakiś projektowy trend. Warto więc zastanowić się dokładniej nad wyborem odpowiedniego wyposażenia, aby służyło ono nie tylko naszym oczom, ale także zdrowiu fizycznemu.

aranazacja-sypialni__6_
Różowa sypialnia z łóżeczkiem Komandor

Zostaw komentarz