Kolonialne meble do jadalni – prostota i elegancja

Komentarze
[REKLAMA]

Jadalnia to obok salonu najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu. To tam podejmujemy ważnych gości i organizujemy wigilijną kolację. Dlatego jadalnia powinna być pięknie urządzona, ze smakiem, czyli najlepiej prosto i elegancko. Jednak zależy nam także na wyjątkowym charakterze. Ciekawym rozwiązaniem mogą być meble kolonialne. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Idealne meble do jadalni

Meble w jadalni to najczęściej duży stół i krzesła, a dodatkowo witryny i komody, w których eksponujemy ozdoby lub przechowujemy naczynia i inne sprzęty przydatne podczas wspólnego posiłku. Jakie powinny być idealne meble do jadalni?

Meble, które idealnie będą grały swoją rolę, muszą mieć kilka cech, a wszystkie one są równie ważne. Powinny być piękne, aby spędzanie przy nich czasu było przyjemnością. Nie może to być jednak piękno narzucające się, a dyskretne. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są meble odznaczające się szlachetną prostotą.

Ponadto meble do jadalni muszą dobrze znosić spore obciążenie naczyniami i potrawami oraz przejawiać wyższą odporność na szkodliwe czynniki, takie jak zalania, zmiany temperatur, zanieczyszczenia, często także tłuste.

Ostatni czynnik – wygoda! Polacy uwielbiają spędzać przy stole długie godziny – a zwłaszcza, gdy są razem. Meble w jadalni powinny zapewniać komfort wspólnego biesiadowania oraz być dostosowane do czynności, które przy nich wykonujemy.

Meble kolonialne w jadalni

Wszystkie te warunki spełniają meble kolonialne. Są proste, ale nie nudne. Do ich wykonania używa się twardego i odpornego na wilgoć litego drewna gatunków egzotycznych. Stoły kolonialne są bardzo solidne, trwałe. To meble na długie lata, których stylistyka nie podlega modom. Występują w tak wielu odmianach, że nie sposób nie znaleźć czegoś dla siebie.

Krzesła kolonialne są bardzo różnorodne. Są pośród nich zarówno bardzo zachowawcze, jak i takie o fantazyjnych kształtach, wobec których trudno przejść obojętnie. Są wytwarzane z drewna, skóry i metalu. Ich fascynujące formy urzekają jednocześnie europejską wygodą, do której przywykliśmy, oraz indyjskim duchem, który nadaje wyjątkowego charakteru wnętrzu.

Szeroki wybór mebli indyjskich można znaleźć pod adresem www.mebleramadan.pl.

Zostaw komentarz