Osłony okienne w małych pomieszczeniach – na co się zdecydować?

Komentarze
[REKLAMA]

Urządzanie małego mieszkania to często nie lada wyzwanie. Zwłaszcza że chcemy, jak najlepiej wykorzystać każdy centymetr powierzchni. A cała przestrzeń musi być jednocześnie wygodna, funkcjonalna i dobrze oświetlona. Istotną kwestią jest tu więc odpowiednia dekoracja okna.

Jakie rolety wybrać do małego mieszkania?

Roleta materiałowa czy może plisowana? A może lepiej zdecydować się na firanki i zasłony? Każde rozwiązanie posiada swoje zalety i wady, które warto poznać przed ostatecznym wyborem. Ważne jest przy tym to, by urządzić komfortowe mieszkanie, które rozjaśnimy i optycznie powiększymy. Odpowiednie osłony mogą nam w tym skutecznie pomóc.

Jak dobrać rolety do małego mieszkania?

Podczas urządzania małego mieszkania warto kierować się zasadami:

  • Zawsze wybieramy jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń.
  • Zrezygnujmy z firanek, bogatych wzorów i zdobień, bo zmniejszają wizualnie przestrzeń.

Jakie osłony wybrać na okna?

Obecnie w sprzedaży są dostępnej najróżniejsze modele osłon na okna. Czym się różnią i na które warto się zdecydować?

Żaluzje aluminiowe

Aluminium jest przede wszystkim lekki i funkcjonalne, a także bardzo wytrzymałe, dzięki czemu starcza na wiele sezonów.. Poza tym żaluzje aluminiowe są dosyć uniwersalną osłoną, która łatwo dopasuje się do każdej aranżacji.

Rolety rzymskie

Idealnie sprawdzają się w pokoju dziecka, kuchni i łazience. Można je jednak powiesić także w salonie czy sypialni. Mają dekoracyjny wygląd i znajdziemy je w wielu kolorach. Do małego mieszkania najlepiej sprawdzają się beże, kramy, odcienie niebieskiego i co najwyżej szarości. Zdecydowanie warto zrezygnować z ciemniejszych barw.

Rolety dzień noc

Rolety dzień noc to połączenie nowoczesnych rolet z żaluzjami. Wykonuje się je z tkaniny i montuje w taki sposób, że pozwala to na przesuwanie warstw materiału oraz regulowanie ilości promieni słonecznych. Najbardziej pasują do pomieszczeń, w których chcemy zapewnić sobie większa prywatność, np. w sypialni.

Rolety plisowane

Do okien o niestandardowym rozmiarze najlepiej sprawdzi się roleta plisowana, która pozwala na regulowanie ilości światła dziennego w pomieszczeniu. Poza tym łatwo się je czyści. Najlepiej umieszczać je na parterze i wszędzie tam, gdzie okno jest bardziej narażone na zabrudzenia, np. w kuchni.

Podsumowanie

Podczas wyboru odpowiedniej przesłony na okna warto kierować się indywidualnymi potrzebami. W przypadku małych mieszkań najważniejsze jest, by stawiać na prostotę i jasne barwy, co wizualnie zwiększa przestrzeń w danym pomieszczeniu.

Zostaw komentarz