Rolety Dachowe czyli temperatura na poddaszu pod naszą kontrolą

Komentarze
[REKLAMA]

Urządzanie poddasza jest bardzo wymagającym rodzajem wnętrz. Choć jego przytulne skosy zapewniają wyjątkową atmosferę, to także przysparzają wiele dylematów, jak na przykład dobór odpowiednich mebli.

Zazwyczaj muszą być one robione na wymiar. Poddasze wybierają najczęściej osoby kreatywne, twórcze i te, które szukają nietypowych i oryginalnych rozwiązań. Wyjątkowość poddasza sprawia, że osłony okienne także muszą być wyjątkowe. Aranżacja okienna na poddaszu spełnia nie tylko rolę ozdobną, ale także praktyczną, ponieważ chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. To kolejny kluczowy aspekt poddasza, ponieważ ze względu na swoje położenie, nagrzewa się ono bardzo mocno. O ile w trakcie wiosny, jesieni i zimy, jest dobrze, tak w trakcie upalnego lata temperatura potrafi wzrosnąć do uciążliwych poziomów. Z tego powodu aranżacja okienna musi przede wszystkim zapewniać termoizolację pomieszczenia. Najpopularniejszymi rozwiązaniami na poddaszach, są plisy dachowe i rolety dachowe. Czym się różnią i do jakich wnętrz najlepiej pasują?

Plisy dachowe, czyli komfortowa kontrola zaciemnienia i temperatury

Plisy dachowe są bardzo oryginalnym i pomysłowym rozwiązaniem. Już na pierwszy rzut oka wyglądają inaczej, niż tradycyjne rolety, ponieważ ich materiał układa się w charakterystyczną harmonijkę. Kolejną cechą indywidualną plisów dachowych jest to, że można je opuszczać i podnosić do góry w zależności od naszych preferencji. Stwarza to całkiem nowe możliwości, jeśli chodzi o kontrolę zaciemnienia i temperatury danego pomieszczenia. Ustawiając plis na dole, rankiem obudzi nas przyjemne światło w sypialni i komfortowa temperatura. Plisy dachowe są jeszcze bardziej termoizolujące, gdy zrobione zostały z materiału metalizującego. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy swobodnie regulować i kontrolować zaciemnienia pomieszczeń i ich temperaturę.

Ze względu na swój minimalistyczny i elegancki wygląd, plisy dachowe idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, industrialnym, loftowym, czy skandynawskim. Mnogość kolorów i wzorów sprawia, że możemy dobrać je do każdego wystroju danego wnętrza. Sprawdzają się one świetnie zarówno w kuchni, salonie, łazience, jak i pokoju dziecięcym. Jeśli zastanawiasz się jakie wzory i kolory plisów dachowych, są obecnie najmodniejsze, odwiedź stronę producenta, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/plisy-dachowe-437.html 

Rolety dachowe, czyli elegancja i wygoda użytkowania

Na pierwszy rzut oka rolety dachowe przypominają swój klasyczny odpowiednik. Główną cechą, która różni je, od standardowych rolet jest specjalistyczna konstrukcja, która pozwala na poprowadzenie rolety maksymalnie blisko skrzydła drzwiowego. Dzięki temu roleta nie drga i nie powiewa na wietrze, nawet gdy okno jest szeroko otwarte. Rolety dachowe nie posiadają popularnego mechanizmu koralikowego, czy sznurkowego. Zamiast tego wyposażone są w mechanizm samoczynnie zwijający roletę. Tkanina, z jakiej wykonana została roleta, także ma znaczenie, ponieważ może ona wpłynąć na jeszcze lepszą termoizolację wnętrza, szczególnie wtedy, gdy roleta wykonana jest z tkaniny metalizującej.

Rolety dachowe https://www.karnix.pl/rolety-dachowe.html  świetnie pasują do wnętrz urządzonych w każdym stylu, dlatego koniecznie odwiedź stronę producenta i wybierz swoje rolety dachowe już dziś!

 

Zostaw komentarz