Bidetta ciekawe rozwiązanie, jeśli nie ma się miejsca na bidet

Komentarze
[REKLAMA]

Można powiedzieć, że bidetta to intymny prysznic. Niezwykle popularna w Skandynawii, coraz częściej jest także wybierana do polskich domów. To bateria z wężem oraz odpowiednio wyprofilowaną słuchawką. Można zamontować ją w ścianie w pobliżu miski WC, by móc wygodnie umyć się nad toaletą bez konieczności przemieszczenia się.

Bidetta jest doskonałą alternatywą dla klasycznego bidetu, gdyż zajmuje znacznie mniej miejsca. Bidet jest wielkością zbliżony do miski ustępowej. Z kolei bidetta sprawdzi się nawet w niewielkich łazienkach. Dodatkowym atutem jest to, że często ma funkcję łatwego przełączania siły strumienia i ciśnienia.

Do czego przydaje się bidetta?

Wbrew pozorom, bidetta ma znacznie szersze zastosowanie niż jedynie higiena intymna. Bez wątpienia niewielkich rozmiarów, wisząca na ścianie słuchawka prysznicowa ułatwia napełnienie wodą np. wiadra do mycia podłóg. Nie musimy wstawiać wiadra do wanny czy brodzika. Znacznie łatwiej będzie również umyć dziecko, które korzysta z nocnika. Szybko możemy umyć włosy nad umywalką. Nic dziwnego, że bidetta cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Bidetta to specjalna słuchawka natryskowa. Jej wielkość oraz elastyczność dopasowujemy do bliskiego montażu przy misce WC. Bidetta pozwala natychmiast się odświeżyć po skorzystaniu z toalety. Nie ulega wątpliwości, że jest to przede wszystkim wygodne rozwiązanie, które nadaje się nawet do małych łazienek. By zainstalować bidet, musimy posiadać niezbędną przestrzeń. Bidetta zajmuje niewiele miejsca. Jedyne, czego potrzebujemy, to dopływ z wodą ciepłą oraz zimną, a także bateria, dzięki której odkręcimy wodę. Jeśli zastosujemy bidettę, miska WC pełni podwójną funkcję, a domownicy i goście mogą się cieszyć pełną higieną w komfortowych warunkach.

Producenci w różny sposób nazywają tego rodzaju urządzenia. Wiele zależy od tego, czy sprzedają jedynie samą rączkę z uchwytem, czy razem w zestawie z baterią. Oprócz określenia “bidetta” można się spotkać z takimi określeniami jak: bateria bidetowa ze słuchawką prysznicową, bidetka, zestaw natryskowy higieniczny.

Gdzie sprawdzi się bidetta?

Bidetta jest szczególnie polecanym rozwiązaniem do małych łazienek o ograniczonej powierzchni. Często wielkość toalety powoduje, że miska WC jest zamontowana w bliskim sąsiedztwie umywalki. Producenci, przewidując taką konfigurację, oferują zestawy baterii umywalkowej wraz z bidettą. Proste przełączniki sprawiają, że użytkownik może zadecydować, czy strumień wody leci z wylewki baterii, czy ze słuchawki natryskowej. Tego typu słuchawka sprawdzi się także w innych sytuacjach, np. podczas sprzątania.

Bidetta posiada wiele plusów. Przede wszystkim należą do nich: jedno ujęcie kanalizacyjne, dyskrecja i wygoda, wielofunkcyjność. Bidetta wymaga jedynie doprowadzenia dopływu wody. Nie potrzeba wiele miejsca, aby wykorzystać ją w swojej łazience. Sprawdzi się także podczas innych domowych czynności. Jest to najtańszy wariant, który można kupić w zestawach z bateriami umywalkowymi.

 

Zostaw komentarz