Regał otwarty czy zamykany

Komentarze
[REKLAMA]

Regały znajdą zastosowanie niemal w każdym pomieszczeniu w domu czy też w biurze. To dzięki nim utrzymanie porządku jest naprawdę łatwe, a ponadto możliwe jest dekoracyjne wyeksponowanie szczególnie ozdobnych dodatków. Odpowiednio dobrany regał bez problemu pomieści to, co nie nadaje się do przechowywania w szafie czy też komodzie. Aby jednak regał mógł jak najlepiej Ci służyć, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy lepszy będzie model otwarty, czy też zamykany. Oba warianty mają oczywiście swoje zalety i swoich zwolenników.

Otwarty regał dobry dla kolekcjonerów

Posiadasz pokaźną kolekcję płyt CD lub filmów na DVD? A może Twoją dumą jest gromadzona przez lata domowa biblioteczka? Zatem najprawdopodobniej będziesz chcieć wyeksponować swoją kolekcję tak, aby stała się ważnym elementem wystroju Twoich wnętrz. Idealnie w tym celu sprawdzają się regały otwarte, na których będzie doskonale widać wszystkie ważne dla Ciebie przedmioty. Co ważne, dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie elementy kolekcji będziesz mieć stale pod ręką.

Na ubrania najlepsze zamykane szafki

Planujesz zakup regału jako mebla, który dopełni Twoją szafę lub docelowo będzie znajdował się w domowej garderobie? W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będą regały posiadające zamykane półki. To właśnie w taki sposób można najwygodniej przechowywać ubrania. Dodatkowym atutem zamykanych regałów na ubrania jest fakt, iż w zamkniętych półkach łatwiej jest utrzymać ubrania świeże i pięknie pachnące po upraniu.

Dla osób sentymentalnych – tylko regał otwarty

Otwarte półki każdego regału to wprost idealne miejsce na to, aby postawić na nich ramki ze zdjęciami Twoich bliskich. Ponadto duży mebel tego typu z kilkoma półkami pozwoli zebrać w jednym miejscu wszystkie ważne dla Ciebie rodzinne fotografie. Również wszelkiego rodzaju pamiątki z podróży mogą być z powodzeniem wyeksponowane właśnie na otwartym regale. Dzięki takiemu umiejscowieniu możesz każdego dnia wracać myślami do odbytych bliskich i dalekich wycieczek.

Zamykany regał dla miłośników porządku

Jeśli nie lubisz wystawionej na widoki dużej ilości bibelotów i cenisz sobie ład wizualny, zdecydowanie regał zamykany będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. W nim równie łatwo pomieścisz książki czy też dokumenty, a co szczególnie ważne dla pedantów wszystkie te przedmioty można ukryć za drzwiami regału. Oprócz tego zamykane regały będą zdecydowanie najbardziej odpowiednie dla osób, które nie lubią gromadzącego się na otwartych półkach kurzu lub mieszkają w domu z alergikiem uczulonym na roztocza. Na zamkniętych półkach nie będzie bowiem gromadził się kurz, co dodatkowo pomoże skrócić czas sprzątania mieszkania.

Sprawdź ofertę regałów otwartych i zamykanych w sklepie Akord: https://sklep.akord.net.pl/37-regaly-biurowe

 

Zostaw komentarz