Na indukcję czy elektryczny? Który czajnik wybrać do kuchni

Komentarze
[REKLAMA]

Nowoczesna kuchnia to już nie tylko funkcjonalność oraz wygoda, ale także styl i design. Aby połączyć te wszystkie elementy wybieramy sprzęty wysokiej jakości oraz ponadczasowe. Jednym z niezbędnych w kuchni przedmiotów jest czajnik. Do wyboru mamy kilka opcji, która będzie najlepsza?

Współczesne kuchnie znacznie różnią się od tych z czasów naszych babć, gdzie masywne kredensy uginały się pod ciężarem naczyń, zastaw i srebrnych sztućców. Dzisiejsze aranżacje stawiają na lekkość, funkcjonalność oraz prostotę. Szafki posiadają cicho domykające się drzwiczki, posiadamy jeden zestaw talerzy i szklanek, a przede wszystkim wybieramy sprzęty, które pozwolą nam zaoszczędzić czas i jak najszybciej wyjść z kuchni i oddać się przyjemnościom. To dlatego popularność zdobywają takie produkty, jak płyta indukcyjna czy czajnik elektryczny. Który czajnik lepiej sprawdzi się w kuchni?

Czajniki na indukcję

Płyty indukcyjne powoli wypierają tradycyjne kuchenki gazowe. Szybki czas gotowania, ciekawy design i szereg udogodnień sprawia, że coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych kuchniach. Wymagają one specjalnych naczyń ze stali ferromagnetycznej, w tym czajnika. Warto mieć to na uwadze podczas zakupu idealnego modelu. Na szczęście oferta produktów dedykowanych na płytę indukcyjną jest bogata i z pewnością znajdziemy najlepsze rozwiązanie. Czajniki obok swoich właściwości użytkowych, solidnego uchwytu, zdejmowanej pokrywki czy gwizdka wykonane są z wytrzymałej stali nierdzewnej i zachwycają oryginalnym wyglądem. Obok klasycznych, metalicznych modeli znajdziemy czajniki w kształcie stożka, imbryczka czy w wyróżniającym kolorze. Dzięki temu dopasujemy naczynie do aranżacji wnętrza oraz pozostałych garnków.

Jeżeli ktoś poszukuje dobrego czajnika na indukcję wraz z opiniami to zapraszam do powyższego artykułu.

Elektryczny czajnik błyskawiczny

Chętnych na czajnik elektryczny nie ubywa, na co wpływa wygoda użytkowania oraz krótki czas oczekiwania na wodę. Ponadto nowoczesne modele wyglądają bardzo efektownie i same w sobie stanowią ciekawą ozdobę kuchenną. W zależności od aranżacji możemy wybrać czajnik przypominający kształtem ten klasyczny lub wersję designerską – w formie dzbanka retro, obłej beczułki lub karafki. Każdy z nich z pewnością spełni swoje zadanie dekoracyjne oraz praktyczne, pod warunkiem, że będziemy o niego dbać. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia, które oferuje czajnik elektryczny. Może to być specjalny uchwyt do montowania na ścianie lub wbudowany filtr wody. Pamiętajmy, żeby produkt nie stał w bezpośrednim sąsiedztwie źródła wody i aby kabel zasilania oraz podstawka nie uległy zamoczeniu. Czajnika nie ustawiamy także bezpośrednio pod szafkami lub w ich wnętrzach, gdyż parująca woda może je uszkodzić. Wybieramy model zgodny z naszymi potrzebami, odnośnie pojemności oraz mocy.

Jeżeli ktoś poszukuje dobrego czajnika elektrycznego wraz z opiniami to zapraszam do powyższego artykułu.

Wybór najlepszego rozwiązania przede wszystkim należy rozważyć pod kątem praktycznym. Jeśli często gotujemy wodę na kawę lub herbatę z pewnością wygodniej będzie używać czajnika elektrycznego. Gdy wolimy korzystać z indukcji, która jest też bardziej ekonomiczna wybierzmy tradycyjny model z przeznaczeniem dla kuchni indukcyjnych.

Zostaw komentarz