Tapety pokojowe

Komentarze
[REKLAMA]

Tapety ścienne to bardzo popularne dopełnienie wnętrz. Istnieje wiele rodzajów tapet, przy czym podziału dokonuje się na podstawie materiału, z którego są wykonane oraz ze względu na miejsce ich planowanego ulokowania. W ramach drugiego z podziałów rozróżnia się tapety pokojowe, kuchenne oraz łazienkowe. Każda z nich cechuje się czymś innym, a szczególnie ważna jest tu odporność na zniszczenia.

Tapety pokojowe są najbardziej powszechne, ponieważ właśnie ściany pokojów, takich jak salon czy sypialnia najczęściej przyzdabia się w ten sposób. Jest to spowodowane zwykle względami estetycznymi, gdyż są to pomieszczenia, w których spędzamy najwięcej czasu i to do nich mamy największe wymagania. Piękny wygląd mieszkania to pierwsze, czym kierujemy się przy wyborze tapet. Ogromny wachlarz możliwości, jaki dają nam producenci pozwala na taką aranżację wnętrz, o jakiej tylko marzymy. Sklep Ardeco oferuje mnóstwo wzorów, kolorów i materiałów tapet. Znajdziemy tutaj wzory kwiatowe, strukturalne, geometryczne, a także tapety gładkie, jednolite, klasyczne. Ze względu na materiał firma posiada w swoim asortymencie fototapety, tapety papierowe oraz winylowe. Dekoracyjne tapety fizelinowe nadadzą wnętrzom fantazyjny, dopracowany i przytulny wygląd.

Każda z rodzajów tapet posiada inne cechy, dlatego różne jest także miejsce jej przeznaczenia. Niezwykłą zaletą tapet pokojowych jest to, że mogą być wykonane w zasadzie z każdego materiału, niezależnie od stopnia jego wytrzymałości. Wpływa na to fakt, że pokoje są zwykle najmniej narażone na wszelkie zniszczenia- nie panuje tam wilgoć, jak to jest w przypadku łazienki oraz kuchni, nie tworzą się liczne zabrudzenia z jedzenia, tłuszczu czy środków czystości. Łatwy dobór tapet do pokoju jest niesamowicie komfortowy podczas wyposażania mieszkania. Z jednej strony pozwala nam to na swobodny wybór wyglądu, wzoru i koloru, a także struktury i twardości, z drugiej rozszerza to widełki cenowe, przy czym zachodzi to głównie w dół. Ceny tapet są naprawdę bardzo zróżnicowane. Najtańsze są oczywiście te wykonane z papieru, które można stosować właśnie do pokoju, holu, gabinetu i innych suchych, niewymagających pomieszczeń. Dzięki temu możliwe jest udekorowanie pokoju stosunkowo niskim kosztem. Oczywiście tapeta taka jest mniej trwała, jednak w tak korzystnych warunkach służyć może przez wiele lat, a ewentualna jej wymiana  nie będzie dużym obciążeniem dla budżetu. Zastosowanie innego rodzaju tapety w pomieszczeniach pokojowych jest jak najbardziej odpowiednie. Zapewni to większą wytrzymałość i brak konieczności dokonywania częstych zmian. Sklep Ardeco, którego siedziba mieści się w Warszawie oferuje bogatą gamę kolorystyczną tapet. Za ich pomocą można wspaniale dopracować wnętrze, podkreślając jego charakter. Miłośnicy klasyki znajdą tu kwiatowe wzory czy tak zwane „esy- floresy” w wymyślnej, eleganckiej formie, obecne w serii Pure Morris. Tapety z kolekcji Engineer o wzorze naturalnym, który przedstawia ułożone belki drewna lub listwy pomogą uzyskać efekt przytulnego i ciepłego domu. W pomieszczeniach biurowych świetnie sprawdzi się coś bardziej prostego, jak na przykład tapeta z serii Zurych, gdzie do czynienia mamy z geometrycznymi kształtami. Wybór jest tutaj naprawdę szeroki, a to tylko niektóre z nich. W asortymencie znajdują się także fototapety, dzięki którym za pomocą własnych zdjęć możemy idealnie spersonalizować nasze wnętrza.

Tapety pokojowe, z racji swojego ulokowania nie ulegają szybkim zniszczeniom, nie wymagają czyszczenia, dlatego te papierowe sprawdzą się tu bez problemu. Jeśli jednak boimy się o zmianę ich stanu, chociażby ze względu na posiadanie dzieci, którym zdarza się wybrudzić ściany, możemy postawić na tapety winylowe. Łatwiej utrzymać je w czystości i są one w stanie więcej przetrwać. Niemniej jednak pokój nadal jest pomieszczeniem, które daje nam możliwość wybrania takich tapet, jakich tylko zapragniemy.

Zostaw komentarz