Zalety filtrów prysznicowych

Komentarze
[REKLAMA]

Różnice w jakości wody użytkowej najłatwiej zauważyć podróżując. Na co dzień nie zwracamy uwagi na to, czy płynąca z kranu woda ma jakieś szczególne właściwości, jednak w porównaniu z wodą w innych miejscach świata, czy nawet kraju, tę różnicę łatwo odczuć. Co takiego możemy wyczuć w wodzie i dlaczego jest to takie ważne?

Jaka woda płynie z prysznica

Woda trafiająca do domów z wodociągów nie jest wszędzie taka sama. Różni się stopniem zmineralizowania, czyli tzw. twardością, ale także zawartością chloru użytego do jej uzdatniania – wyjaśnia nasz rozmówca z Global Water.

Idealnym rozwiązaniem dla organizmu człowieka byłoby korzystanie z czystej wody źródlanej lub deszczowej, jednak z praktycznego punktu widzenia jest to niemożliwe. Można natomiast poprawić jakość wody, której używamy do mycia, np. za pomocą filtrów prysznicowych.

Filtr prysznicowy dla zdrowia

Stosowanie filtrów prysznicowych do oczyszczania wody do kąpieli, pozwala przede wszystkim uchronić się przed negatywnym działaniem chloru, żelaza, manganu i innych substancji znajdujących się w wodzie wodociągowej. Faktem jest, że twarda woda bogata we wspomniane wcześniej substancje wysusza skórę, powoduje jej pękanie, a nawet trądzik i atopowe zapalenie skóry. Dlatego montaż filtra prysznicowego to najważniejszy krok w kierunku pielęgnacji zdrowia skóry.

Filtr prysznicowy dla urody i przyjemności

Przesuszona skóra to nie tylko niebezpieczeństwo zdrowotne, ale także mankament urody. Wysuszona skóra łuszczy się i pęka, zaś podrażnienia są często widoczne w postaci plamek, wysypek i przebarwień. Filtr prysznicowy pomoże ci uchronić się przed tymi skutkami działania chlorowanej i twardej wody. Co więcej, kąpiel w czystej i miękkiej wodzie jest zwyczajnie znacznie przyjemniejsza.

Filtr prysznicowy dla oszczędności

Twarda woda nie tylko niszczy skórę, ale też utrudnia działanie kosmetyków i detergentów. Usunięcie z wody nadmiaru niepotrzebnych substancji, zwiększa wydajność stosowanych kosmetyków, co oznacza ich mniejsze zużycie, a tym samym – oszczędność. Dodatkowo, nie narażając się na przesuszenie naskórka, nie będziesz zmuszony inwestować w dodatkowe kosmetyki pielęgnacyjne.

Instalacja filtra prysznicowego na baterii łazienkowej lub bezpośrednio na wężu (istnieją filtry w postaci słuchawek), przynosi zatem korzyści na wielu płaszczyznach. Oczyszczona, zmiękczona woda pielęgnuje zdrowie oraz urodę twoją i twojej rodziny, podnosi komfort kąpieli i ogranicza wydatki związane za zakupem kosmetyków.

Zostaw komentarz