Podłączenie płyty indukcyjnej – praktyczne wskazówki

Komentarze
[REKLAMA]

Nowoczesna kuchnia pełna jest ułatwiających życie urządzeń, jednym z nich z pewnością jest indykcyjna płyta grzewcza. To coraz bardziej popularne rozwiązanie, przez wiele osób nadal traktowane jest z rezerwą. W dzisiejszym wpisie postaramy się opisać zalety płyty oraz wytłumaczyć, na czym polega jej podłączenie.

Wygodne rozwiązanie

Płyta indukcyjna w kuchni to duże udogodnienie, rozwiązanie takie jest estetyczne, bezpieczne i wbrew pozorom oszczędne. Nowoczesne modele wykorzystują innowacyjne technologie i, pomimo że są bardzo proste w obsłudze, kryją w sobie zaawansowaną elektronikę. Wiele osób przeraża jednak ich instalacja, potrzeba podłączenia tak zwanej 3 fazy i koszty z tym związane. Jednak obecnie dostępne są na rynku płyty indukcyjne przeznaczone do standardowej instalacji 230 V. Takie urządzenie można podłączyć samodzielnie, bez konieczności wzywania elektryka.

Podłączenie płyty indukcyjnej jednofazowej jest czynnością bardzo prostą. Po zamontowaniu jej w blacie wystarczy wpiąć wtyczkę do gniazdka i cała procedura jest zakończona. Bardziej skomplikowana jest kwestia z kuchenką wymagającą instalacji trójfazowej. W takim wypadku czeka nas więcej pracy, ale także nie jest to zadanie skomplikowane, nawet dla osoby średnio zaznajomionej z elektryką. Jeżeli natomiast mamcie obawy co do tego, czy sobie poradzicie, można wezwać fachowca.

Jak podłączyć indukcję

Pierwsze, o czym powinniście pamiętać, to wyłączenie napięcie w gniazdku, do którego ma być podłączona kuchenka. Wiele modeli trójfazowych sprzedawanych jest z kablem bez wtyczki. Jeżeli nie umiecie sobie z tym poradzić, to serwis elektryk24wroclaw.pl oferuje usługi elektryczne, które pozwolą na bezpieczne i prawidłowe podłączenie, a potem użytkowanie płyty indukcyjnej. Jako najlepszy elektryk we Wrocławiu, a tak o wyżej wymienionej firmie mówi wielu klientów, dbają oni o najwyższy poziom usług.

Podczas podłączenia płyty indukcyjnej przestrzegają wszystkich zasad i wytycznych producentów oraz dbają o bezpieczeństwo. Dlatego warto skorzystać z usług sprawdzonego elektryka z Wrocławia, gdy nie czujecie się na siłach podczas podłączania wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych.

 

Zostaw komentarz