Jaka jest cena budowy domu drewnianego?

Komentarze

Obecnie w Polsce domy drewniane nie są tak bardzo popularne, jak murowane. Tymczasem za granicami naszego kraju konstrukcje te są coraz częściej wybierane. Przemawia za nimi nie tylko oryginalny wygląd, ale również niższy koszt wykonania.

Cena domów drewnianych uzależniona jest od liczby pokoi oraz standardu pomieszczeń. Popularność tego rodzaju mieszkań spowodowana jest ich trwałością oraz odpornością na złe warunki atmosferyczne. Odpowiednio zabezpieczone bale drewna są w stu procentach odporne na wilgoć oraz ogień. Każdy z nich można zamówić według własnego projektu, jednak kiedy nie mamy konkretnego pomysłu czy ulubionego stylu, warto zasięgnąć porady architekta, który sporządzi za nas taki plan. W takim przypadku cena takiego domu drewnianego odrobinę wzrośnie.

 

Cena domu drewnianego – na co zwrócić uwagę?

 

Wybór odpowiedniego mieszkania lub domu nie jest łatwy. Trzeba liczyć się z wieloma formalnościami. Na wstępnie trzeba określić budżet oraz rozeznać się na rynku nieruchomości. Cena domu drewnianego najczęściej zleży od wielkości domu i rozłożenia pomieszczeń. Warto wybierać nowoczesne konstrukcje, które są energooszczędne. Mają mniejszy wpływ na środowisko niż tradycyjne domy. Co więcej, zużywają mniej energii pierwotnej i powodują mniejsza emisje gazów cieplarnianych. Cena domów drewnianych powinna być wyróżniona szczegółowym opisem aranżacji w wersji „pod klucz”, gdzie jesteśmy gotowi wprowadzić się od razu lub „stan surowy”, czyli podstawowa wersja domu bez wykończenia. Warto zwrócić uwagę na zawartość mieszkania wraz z dokładnym opisem technicznym(więcej informacji na http://www.altbud-domy.pl/cennik-domow).

 

Szacowany koszt domu z drewna

 

Konstrukcje szkieletowe uchodzą za tańsze od zwykłych, murowanych  budynków. Obliczono, że ich cena jest o 5% niższa. Pamiętajmy, iż nie warto oszczędzać na kupnie domu, ponieważ to nasza inwestycja na lata. Jedyne na czym opłaca się zmniejszyć budżet to projekt domu. Jego bryła powinna być jak najprostsza, a dach mieć jak najmniej załamań. Jest to bardzo stylowe i ekonomiczne rozwiązanie. Szacowana cena domu drewnianego to całkowity szkielet z naturalnego tworzywa wraz z wykończeniem w zależności od projektu.

Zostaw komentarz