Energooszczędne domy z drewna

Komentarze

W zmieniającej się rzeczywistości możemy zaobserwować, że rola oszczędzania powinna przyjmować w naszym życiu coraz silniejszą rolę zarówno na co dzień jak i w sprawach inwestycji. Inflacja, rosnące koszty energii i stopy procentowe sprawiają, że coraz trudniej jest znaleźć ekologiczny i rozsądny cenowo własny kąt. Dlatego warto jest podejmować się rozwiązań, które mogą nam pomóc w naszych planach. Niekiedy może to stanowić niemałe wyzwanie, jednak te warto jest podejmować. Z pomocą przychodzi nam Firma Skorpion, która na swojej stronie internetowej https://domy-skorpion.pl otwarcie informuje, że nie boi się takich wyzwań!

Dlaczego energooszczędne domy są dobrą alternatywą lub ciekawym dodatkiem dla innych rozwiązań?

Tradycyjne domy z grubego muru są drogie w budowie oraz koszty ich eksploatacji bywają wysokie, może to być spowodowane na przykład wysokimi opłatami za wodę, ogrzewanie czy energię. Domy drewniane całoroczne np. NEW HORIZON stosują wysokiej klasy materiały budowlane, dzięki którym tego typu domy mają minimalne straty ciepła. Wyróżnia je zwarta bryła pozwalająca na skupienie ciepła w środku. Domy z drewna lub domy szkieletowe tego typu wykazują zwykle zapotrzebowanie na ciepło poniżej 70kWh/m2/rok i właśnie dzięki temu atutowi są one klastyfikowane jako energooszczędne domy.

Domy na preferowanych warunkach

Doradcy będący specjalistami budowlanymi pomagają klientom dobrać dom oraz odpowiedni sposób ogrzewania tak, aby koszty eksploatacji z nim związane były jak najniższe, a zadowolenie z usług najwyższe! Proponowane rozwiązania to: podłogowe energooszczędne folie na podczerwień, tradycyjne ogrzewanie podłogowe wodne zasilane piecem na gaz, pellet, piec elektryczny lub inne źródło, pompa ciepła – system ogrzewanie podłogowe + grzejniki lub tylko podłogowe, komin murowany systemowy lub stalowy + kominek jako dodatkowe źródło ciepła, dopasowywanie temperatury klimatyzacją. Dogodne rozwiązania energetyczne pozwala w niedrogiej cenie zbudować tani w eksploatacji dom. W zależności od wielu aspektów (np. położenie, kształt itd.) projektanci ułatwią wybrać preferowane warunki projektu. Dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z fotowoltaiki.

Dla kogo domy energooszczędne?

Tego typu rozwiązanie jest idealne dla ośrodków wypoczynkowych, prywatnych domów wypoczynkowych czy osób, które chcą posiadać własny całoroczny dom drewniany za nieduże pieniądze. Firma Skorpion prężnie działa i rozwija sieć klientów w regionach-województwach: mazowieckie, małopolska, śląsk, opolskie, dolnośląskie, łódzkie, świętokrzyskie, podkarpackie. Na tym terenie specjalizują się w budowie domów w tzw. niemieckim szkielecie – ciężki, solidny, dostosowany do warunków klimatycznych. Firma działa nieprzerwanie na rynku budowlanym od 20 lat i sukcesywnie zrealizowała już ponad 800 projektów. Oferuje szerokie zakresy negocjacji warunków przy budowie kilku obiektów w jednej lokalizacji, organizuje konieczne plany, formalności, wykończenia, a także zapewnia kontakt z dedykowanym doradcą finansowym, który pozwoli ułatwić wybranie właściwego sposobu finansowania zewnętrznego. 

Zostaw komentarz