Styl zakopiański i nowoczesny wystój wnętrz – jak to połączyć

1 Komentarzy
[REKLAMA]

Eklektyzm w urządzaniu wnętrz to bardzo popularne rozwiązanie. Dzięki niemu możliwe jest stworzenie niepowtarzalnego wnętrza, które nie tylko będzie odzwierciedlało nasze zainteresowanie różnymi stylami, ale także odda osobowość osoby, która je wymyśliła. Bardzo istotne jest natomiast to, by eklektyzm nie przeszedł w tandetę.

Styl zakopiański – czym jest i jakie dodatki wybrać do domu?

Aby korzystać i używać danego stylu należy wiedzieć co nieco o nim. Przede wszystkim, należy wiedzieć, że styl zakopiański silnie związany jest ze snycerką, czyli rzeźbieniu w drewnie. Meble z wykorzystaniem takich wzorów z reguł są bardzo ciężkie, dlatego należy być uważnym przy ich dobieraniu, by nie doprowadzić do sytuacji, w której komody, szafki i witryny będą dominować nad całym wnętrzem. Dlatego najlepszym sposobem na przemycenie elementów tego stylu do swojego domu jest wstawienie jednego mocnego akcentu lub kilku małych. Tym jednym dużym może być m.in. kredens, komoda, czy np. stół. Mniejsze to kubki, obrazy, talerze ozdobne, świeczniki czy podstawki. Każdy z nich będzie stanowił idealne przełamanie nowoczesnego stylu.

Rzeźby w drewnie – czy to dobry pomysł?

Rzeźby, nie tylko w drewnie, to dość ekstrawagancki dodatek do domu czy mieszkania. Jednak wcale nie oznacza to, że nie uda się go wkomponować w nowoczesne wnętrze. Wręcz przeciwnie. Jeśli chcemy ozdobić wnętrze domu rzeźbą, to przede wszystkim znajdźmy taką, która jest oryginalna. Aby mieć pewność, że nie jest to podróbka, że nie udaje to coś, czym nie jest, rzeźb szukać należy i źródeł, czyli u twórców. Rzeźbiarz w drewnie, który zajmuje się swoim fachem od dłuższego czasu z pewnością znajdzie nam i dopasuje rzeźbę, która będzie niepowtarzalna i doda naszemu wnętrzu duszy. Ponadto, inwestując w rękodzieło, możemy mieć pewność, że jego wartość nie zmaleje, a wręcz przeciwnie.

Dlaczego warto łączyć style?

Bardzo łatwo urządzić mieszkanie w jednym stylu, które będzie przypominało katalog jednego czy innego sklepu znanej marki. Jednak będzie to wtórne wnętrze, przypominające setki innych. Łączenie stylów jest trudne i z pewnością trzeba mieć do tego wyczucie. Warto jednak próbować, ponieważ dzięki temu możliwe jest stworzenie czegoś, co będzie inspiracją dla innych. Łączenie stylu zakopiańskiego z nowoczesnym stylem glamour to powrót do korzeni przy jednoczesnym patrzeniu w przyszłość.

 

One Response to “Styl zakopiański i nowoczesny wystój wnętrz – jak to połączyć”

  1. Ola

    Styl zakopiański wygląda cudownie, mnie właśnie bardzo podoba się w nowoczesnych domach. Wystrój wnętrz jest ważny, ale na pewno da się połączyć różne style i sprawić, że będzie to wyglądać nieziemsko.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz