Czym charakteryzuje się mieszkanie urządzone w stylu nowoczesnym?

Komentarze

Osoby, które chcą dokonać metamorfozy swoich wnętrz, coraz częściej stawiają na styl nowoczesny. Co zrobić, aby mieszkania stały się iście nowoczesne? Jak się okazuje, taki styl we własnych wnętrzach wprowadzić jest stosunkowo łatwo.

Przestronne, otwarte i uporządkowane

Zacząć należy od tego, że mieszkania urządzone w tym stylu są nie tylko przestronne, ale także uporządkowane. Często są też naszpikowane różnymi gadżetami, które mają podnieść ich funkcjonalność, choć oczywiście nie jest to żadna reguła. Mimo wszystko poprzez nowoczesne systemy, którymi zarządzać można przez smartfony i komputery, mieszkania stają się znacznie bardziej praktyczne. W nowoczesnych mieszkaniach nie ma też miejsca na chaos i bałagan. Wszystko ma tam swoje miejsce a rzeczy, których nie powinno być widać, są dobrze schowane.

Cechą charakterystyczną jest tu również fakt, iż poszczególnie pomieszczenia się przenikają, a linie podziałów pomiędzy nimi są nieostre. Najczęściej kuchnia łączy się z salonem, choć jedność tworzyć mogą także sypialnia i łazienka.

Dobrze doświetlone i jasne

Nowoczesne pomieszczenia charakteryzują się też dobrym doświetleniem. Salony są tu jasne, a ich okna duże i wystawne. Mogą to być okna nieotwierane, choć w przypadku domów największe przeszklenia są jednocześnie wyjściem na balkon czy taras.

Szeroki wybór materiałów

Wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym charakteryzują się także szerokim wyborem materiałów. Najpopularniejsze z nich to beton, plastik oraz szkło. Ponadto wykorzystać można cegłę, która pasuje też do stylu rustykalnego. Do codziennych materiałów, które stosuje się w takich pomieszczeniach, zaliczyć można natomiast sklejkę, korek, ale także żywicę epoksydową, która posłuży do stworzenia praktycznej posadzki. Oryginalna podłoga sama w sobie będzie już ozdobą. Podobnie jak betonowa ściana.

Odpowiednie meble

Niezależnie od stylu ogromną wartością dodaną w każdym stylu są meble. Na jakie umeblowanie postawić w przypadku pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym? Możliwości są oczywiście ogromne, bo i wybór w salonach meblowych jest duży. Pośród ich asortymentu wyselekcjonować trzeba meble o prostych formach bez żadnych pikowań, przeszyć czy sztukaterii i zbędnych rzeźbień.

Meble muszą być pomysłowe, ale także funkcjonalne i wygodne. Dobrze też, jeśli jednocześnie zajmują one stosunkowo niewiele miejsca. Nowoczesny salon nie może być bowiem przepełniony meblami i sprzętami. Wręcz przeciwnie musi być jasny oraz otwarty, zachęcając domowników do odpoczynku. Wiele mebli idealnych do nowoczesnych pomieszczeń zawiera w sobie katalog „Meble Forte„, gdzie są całe serie mebli stworzonych w oparciu o proste i oryginalne kształty z dodatkiem metalu, szkła, a nawet skóry.

Co z dodatkami?

Nie jest też prawdą, że nowoczesne meble nie lubią dodatków. Wprawdzie ozdób nie powinno być w nich zbyt wiele i ich liczbę należy ograniczyć do minimum, ale na pewne dodatki można postawić. Takimi mogą być na przykład pojedyncze plakaty czy zdjęcia oprawione w ramki. Dobrze wyglądają też mapy wycięte z drewna, a przecież dodać można także kwiaty, a między innymi cięte tulipany czy doniczkową monsterę. Z mody nigdy nie wychodzą też książki.

Zostaw komentarz