Nowoczesne piece gazowe – postaw na wydajność!

Komentarze
[REKLAMA]

Kotły gazowe już od jakiegoś czasu plasują się wysoko w wynikach najbardziej popularnych urządzeń do ogrzewania domu. Zarówno inwestorzy modernizujący systemy ogrzewania jak i osoby montujący ogrzewanie w nowych domach coraz częściej stawiają na innowacyjne kotły zasilane gazem. Użytkownicy cenią je za energooszczędność i wysoki komfort użytkowania. Jakie inne korzyści wynikają z posiadania kotła gazowego w domu? 

Rodzaje kotłów gazowych 

Kotły gazowe różnią się na urządzenia jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Kotły jednofunkcyjne ogrzewają wodę kierowaną do instalacji grzewczej oraz wodę użytkową znajdującą się w zasobniku wodnym. Woda podgrzewana jest do ustalonej temperatury więc cały czas masz dostęp do ciepłej wody. 

Kocioł dwufunkcyjny również podgrzewa wodę użytkową i wodę z instalacji, ale w sposób przepływowy. To znaczy, że kocioł ogrzewa wodę dopiero w momencie uruchomienia grzałki w kranie. Wybór pieca gazowego uzależniony jest od metrażu, zapotrzebowania i dodatkowych preferencji użytkowników. 

Nowoczesne piece gazowe – co je wyróżnia?

Kotły kondensacyjne to innowacyjne piece gazowe, których popularność wynika z dostępności paliwa i energooszczędności urządzenia. Są one praktycznie bezobsługowe i więc nie trzeba kontrolować ich pracy. Kotły kondensacyjne wykorzystują ciepło ze spalania gazu, ale również ciepło odzyskiwane ze spalin. Dzięki temu możesz liczyć na znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie. 

Kotły gazowe kondensacyjne – zalety 

Poza wspomnianą już energooszczędnością, kotły kondensacyjne posiadają szereg innych zalet, między innymi:

  • bezpieczeństwo użytkowania – zamknięta komora spalania sprawia, że powietrze konieczne do spalania zasysane jest z zewnątrz poprzez specjalny przewód. Słaby ciąg kominowy nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców, dzięki odizolowaniu komory spalania. 
  • innowacyjne wyposażenie – wyposażenie kotła w tłumik uderzeń hydraulicznych na obiegu c.w.u. gwarantuje dobrą współpracę urządzenia z instalacjami starego typu; zastosowanie regulatorów systemowych i modułów komunikacji internetowej sprawia, że możliwe jest zdalne sterowanie za pomocą aplikacji.
  • zastosowanie systemu autoanalizy gazu – system ten w sposób ciągły optymalizuje spalanie gazu. Co ważne system dostosowuje się do rodzaju gazu gwarantując sprawność urządzenia i niską emisyjność zanieczyszczeń. 
  • współpraca z innymi urządzeniami – kotły mogą efektywnie współpracować z pompami ciepła i kolektorami słonecznymi, dzięki czemu możesz oszczędzać również na ogrzewaniu domu. 
  • stosunkowo bezpieczne dla środowiska – obecnie spaliny powstające ze spalania gazu są najczystszym produktem spalania spośród tradycyjnych paliw.

Zostaw komentarz