Jaka klimatyzacja domowa do mieszkania 50m2?

Komentarze
[REKLAMA]

Najwięcej polskich mieszkań ma powierzchnię około 50m2. Dlatego też wiele osób zastanawia się nad tym, jaką klimatyzację do mieszkania 50m2 wybrać. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia należy wziąć pod uwagę wiele ważnych czynników, które będą decydowały o wydajności oraz użytkowaniu w konkretnych warunkach.

Jak wybrać dobrą klimatyzację domową do mieszkania 50m2?

Mieszkanie posiadające powierzchnię 50 m kwadratowych kwalifikuje się do grupy średniej wielkości mieszkań. Bez problemu więc znajdziemy dobry klimatyzator, który będzie zapewniał odpowiednie chłodzenie, ale nie zdominuje wystroju konkretnego wnętrza. W obecnych czasach możemy znaleźć niewielkie modele, które w zupełności sprostają wymaganiom niedużej nieruchomości.

Bardzo ważną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest układ całego mieszkania. W większości przypadków wystarczy sprzęt o mocy około 5 kW, ale czasami może to nie wystarczać. Oprócz spraw związanych z montażem, należy również wziąć pod uwagę ilość pomieszczeń, które będą wymagać ciągłego chłodzenia oraz w jaki sposób są one ułożone względem pokoju centralnego, gdzie będzie znajdował się klimatyzator.

Efektywna klimatyzacja do mieszkania 50m2

Niemniej ważnym czynnikiem podczas wyboru odpowiednich klimatyzacji domowej jest jej moc. Standardowym rozwiązaniem jest 1 kW mocy klimatyzatora na 10m2 powierzchni mieszkania. W większości przypadków w zupełności wystarczy nam klimatyzacja domowa o mocy 5 kW.

Efektywność klimatyzacji zależy od układu mieszkania, jego powierzchni oraz ilości pomieszczeń. Jeżeli więc nie wiemy, na który model się zdecydować to najlepiej jest skorzystać z profesjonalnej pomocy sprzedawców oferujących doradztwo.

Gdzie można zakupić dobrą klimatyzację domową do mieszkania 50m2?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na budowę nowego domu czy remontujemy stary budynek, to zawsze sprawdzonym rozwiązaniem okazują się pompy ciepła powietrze powietrze od producenta DAIKIN. Jest to urządzenie, które można idealnie dopasować do własnych potrzeb w zakresie ogrzewania i chłodzenia.

Klimatyzatory Daikin są szybkie i bezproblemowe w instalacji, a także mogą zastąpić stare instalacje ogrzewania elektrycznego. Elastyczne jednostki dostosowują się do każdego układu pomieszczeń. Model ten charakteryzuje się również wysoką klasą efektywności energetycznej A+++, dzięki czemu spełnia wszelkie wymagania budynków ekologicznych. Cały system multi-split pozwala skutecznie chłodzić lub ogrzewać aż 5 różnych pomieszczeń i utrzymywać w nich różne temperatury.

 

Zostaw komentarz