Bezpieczny przewóz mebli – jak zorganizować pewny i solidny transport mebli?

Komentarze
[REKLAMA]

Przewóz mebli nie jest łatwy. To stres, nerwy i obawy o to, czy w trakcie transportu coś nie dostanie uszkodzone i zniszczone. Jak dobrze rozplanować przewóz mebli i w jaki sposób znaleźć dobrą firmę transportową, by to wykonać? Jak przewozić meble prawidłowo?

Jak transportować meble – samodzielnie czy przez firmę transportową?

Z pewnością jest to pierwsze, co przychodzi nam na myśl, gdy chodzi o przewożenie czegokolwiek. Co będzie lepsze – transport osobisty, np. poprzez samochód osobowy z naczepą czy jednak profesjonalna firma transportowa? Zawsze można zaryzykować i spróbować samodzielnie przewieźć poszczególne elementy, ale jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze meble zostaną przetransportowane prawidłowo, najlepiej zdać się na odpowiednią do tego firmę. Logistyka to bardzo delikatna sprawa, a firmy transportowe takie jak http://fracht.pl/oferta/rodzaj/logistyka-mebli/ są pod tym względem najlepiej przygotowane. W dodatku, jeżeli chodzi o przewóz mebli jako towaru do sklepu, wówczas odpowiednia firma logistyczna to podstawa.

Jak wybrać firmę transportową do przewozu mebli?

Nie jest to takie łatwe, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Odpowiednia logistyka mebli to przede wszystkim prawidłowe ich przewożenie, z wykorzystaniem odpowiednich zabezpieczeń. Wybierając firmę transportową należy kierować się jej profesjonalnym przygotowaniem. Powinna mieć ona odpowiednie pojazdy oraz sprzęt, dzięki któremu będzie można wszystko zabezpieczyć i bez szwanku dowieźć na miejsce. Na pewno też pracownicy firmy, jako specjaliści w swoim zawodzie, będą w stanie doradzić nam w jaki sposób meble należy przygotować, jak je zabezpieczać, jakich opakowań użyć, pomogą też przy ich załadunku oraz rozładunku.

Jak przygotować meble do transportu?

Transport mebli może odbyć się na kilka sposobów. Po pierwsze można je rozmontować i popakować do pudeł, by później na miejscu móc je z powrotem złożyć. W ten sposób zaoszczędzi się wiele miejsca, a także pieniędzy, ponieważ przewóz będzie tańszy. Często jest jednak tak, że mebli rozłożyć się nie da, albo jest to kłopotliwe, wówczas muszą być one przetransportowane w całości i odpowiednio zabezpieczone. Specjaliści w firmach transportowych powinni temu odpowiednio zaradzić i zadbać o to, by meble były bezpieczne. Na pewno będzie też potrzebne zawiadomienie ich o tym, jakie meble mają być przewiezione i jakiej są wielkości – to stanowczo pomoże w rozplanowaniu załadunku.

Jak zabezpieczyć meble w transporcie?

Zanim meble zostaną przewiezione do wyznaczonego miejsca, najpierw muszą zostać przygotowane do podróży. Jeżeli decydujemy się na demontaż, wówczas wystarczy odpowiednio ułożyć pudła oraz zabezpieczyć jest materiałami – np. gąbką czy folią, aby w trakcie się o siebie nie obijały.

 

Jeżeli przewozimy meble w całości, trzeba je odpowiednio zaczepić, a szuflady i wszelkie otwierane szafki zamknąć i zakleić, szczególnie gdy posiadają wiele luźnych elementów, które mogłyby się otwierać i wypadać. Należy także unikać wolnych przestrzeni pomiędzy meblami, im ciaśniej są ułożone, tym mniej przesunięć i ewentualnych uszkodzeń. Pojazdy firm transportowych powinny posiadać specjalne pasy do zabezpieczania ładunku, które utrzymają je w jednym miejscu.

Zostaw komentarz