Gdzie stosowane są hale namiotowe pneumatyczne?

Komentarze
[REKLAMA]

Z każdym rokiem hale pneumatyczne zyskują na coraz większej popularności, tym bardziej że dają szerokie możliwości pod względem zastosowania. Te innowacyjne konstrukcje oferują o wiele więcej korzyści aniżeli tradycyjne hale namiotowe, na co z pewnością duży wpływ ma wykorzystanie nowoczesnego systemu izolacyjnego. Dzięki wspomnianej kwestii pneumatyczna hala, jest rozwiązaniem całorocznym, odpornym na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Namioty pneumatyczne to obiekty, które wyróżniają się dość charakterystyczną konstrukcją, przypominającą balon lub poduszkę powietrzną. Ich montaż jest dość prosty i intuicyjny, dzięki czemu niewiele różni się od rozkładania tradycyjnej hali namiotowej. W zależności od zastosowanych rozwiązań, a także wykorzystanego systemu izolacyjnego, tego typu hale mogą pełnić nie tylko funkcję obiektów sezonowych, ale także całorocznych. Nic więc dziwnego, że dają szerokie możliwości pod względem zastosowania, a tym samym i zagospodarowania.

Hale pneumatyczne – dlaczego zyskują na wzroście zainteresowania?

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców ceni sobie uniwersalność, przez co poszukuje innowacyjnych rozwiązań, także w postaci konstrukcji stosowanych np. w celach magazynowych. Nic więc dziwnego, że coraz częściej i chętniej wybierają takie środki logistyczne, technologiczne oraz infrastrukturalne, które bez najmniejszych problemów poradzą sobie ze zróżnicowanymi warunkami. Doskonałym tego przykładem są właśnie hale pneumatyczne, które charakteryzują się wysoką odpornością na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Ten rodzaj konstrukcji wyposażony w specjalny dach pneumatyczny, który w przypadku zastosowania systemu izolacyjnego składa się z dwóch plandek, daje duże możliwości w zakresie kontrolowania warunków wewnątrz obiektu. Mowa w tym momencie w głównej mierze zarówno o temperaturze, jak i wilgotności, tym bardziej że wspomniany rodzaj dachu pozwala na redukcję strat ciepła do minimum. Namioty pneumatyczne w zależności od indywidualnych potrzeb, można wyposażyć w nagrzewnice i klimatyzatory. W ten sposób będziemy w stanie utrzymywać konkretną temperaturę przez cały rok.

Hale pneumatyczne – zastosowanie

Pneumatyczna hala namiotowa ze względu na swoją dużą funkcjonalność, uniwersalność, a także możliwość spełniania funkcji obiektu sezonowego i całorocznego, znajduje bardzo szerokie spektrum pod względem zastosowania. Nic więc dziwnego, że coraz chętniej tego typu konstrukcje wykorzystywane są nie tylko w przypadku tworzenia obiektów rekreacyjnych i sportowych takich jak np. baseny, korty tenisowe oraz boiska piłkarskie. Obecnie namioty pneumatyczne stosowane są również w formie obiektów magazynowych. Dlatego też bardzo chętnie korzystają z nich firmy związane m.in. z przemysłem spożywczym lub rolnictwem. Dodatkowo z powodzeniem, można je zagospodarować również pod obiekty usługowe w postaci m.in. marketów budowlanych.

Sprawdź ofertę na hale pneumatyczne na https://www.ekodynamic.com.pl/oferta/hale-namiotowe-pneumatyczne/

 

Zostaw komentarz