Dlaczego podłoga 3d to dobry wybór do pokoju dla dziecka?

Komentarze
[REKLAMA]

Wystrój pokoju dla dziecka to temat, o którym można napisać tomy i prawdopodobnie każda strona lektury będzie dla nas objawieniem. Z jednej strony pokój powinien być funkcjonalny, z drugiej nie może być pozbawiony charakteru, bo przecież komfortowe środowisko jest niezwykle ważne dla ludzi, a dla młodych w szczególności. Podłoga nie jest rzeczą, o której myśli się w pierwszej chwili, ale może się okazać, że nieco inna posadzka niż w całym domu, może okazać się naprawdę dobrym wyborem.

Wszyscy potrzebujemy chwil odosobnienia i miejsca, do którego możemy się udać, kiedy nie jest nam po drodze z rzeczywistością. Takie swoiste „chwile dla siebie” z wiekiem potrafimy odnaleźć w rozmaitych przestrzeniach, niekoniecznie tych domowych, jednak zawsze staramy się tak urządzić mieszkanie, żeby czuć się w nim… no właśnie, „jak w domu”. Z kolei w czasach dziecięcych właściwie tworzymy z pokoju własny zamek i jest on naszym uświęconym terytorium, na którym panują nasze zasady. A jak wiadomo, posadzka w zamku jest ważna i podłoga 3d może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Podłogi 3d ucieszą dzieci, ale sprawią też, że rodzice odetchną z ulgą!

Ale czym właściwie są podłogi 3d? Najprościej rzecz ujmując jest to fotorealistyczna tapeta umieszczona na pod transparentną warstwą żywicy epoksydowej. Tapeta odpowiada za wrażenia estetyczne – a te mogą być znaczące, bo w końcu może przedstawiać wszystko od ściółki leśnej, przez powierzchnię dna oceanu czy Księżyca! Żywica odpowiada zaś za wszelkie aspekty funkcjonalne ponieważ jest:

  • wytrzymała na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, co jest szczególnie ważne w silnie eksploatowanych przestrzeniach, jakimi są pokoje dziecięce,
  • chemoodporna i wodoodporna, co sprawia, że niezwykle łatwo doprowadzić ją do porządku, a przy użyciu inwazyjnych środków czyszczących nie zniszczymy posadzki,
  • bezspoinowa, więc nawet jeśli coś się rozleje, to nie dość, że nie wejdzie w samą posadzkę, to nie znajdzie się pod nią ani w żadnych szczelinach,
  • antyelektrostatyczna, więc nie sprzyja zbieraniu się kurzu, co jest istotne zwłaszcza dla alergików,
  • antypoślizgowa, co oczywiście podnosi bezpieczeństwo.

Z powyższych względów posadzki 3d są rozwiązaniem zdecydowanie przemawiającym do wyobraźni rodziców, a skoro za sprawą formy przemawia też do wyobraźni dzieci, to mamy sytuację wręcz idealną. Możliwości aranżacyjnych jest sporo, a względy funkcjonalne zdecydowanie przemawiają za tym rozwiązaniem. Jednak czy to wystarczy, żeby decydować się na podłogę inną niż w całym mieszkaniu z myślą o jednym pomieszczeniu?

Posadzki 3d – cena tego rozwiązania jest opłacalna?

Jeśli interesuje nas podłoga 3d, cena w głównej mierze będzie zależna od metrażu pomieszczenia, bo to przekłada się na ilość potrzebnej żywicy epoksydowej. Dodatkowe koszta to oczywiście sama grafika i ewentualnie materiały dodatkowe, bo w żywicy można zatopić mroczne elementy, co jeszcze wzmocni efekty wizualne. Setki monet zatopione w żywicy? Czemu nie! Jeśli chodzi o podłogi 3d, cena jest uzasadniona przede wszystkim wytrzymałością samego materiału, z którego powstaje posadzka, jak również z czasu, przez który nie będziemy musieli się o nie martwić. Dobrze położona posadzka z żywicy wytrzyma nawet dekadę, a kiedy górna warstwa już zacznie się ścierać, wystarczy położyć nową, bez konieczności montażu nowej posadzki. Oczywiście wszystko zależy od spójności tego rozwiązania z resztą projektu aranżacyjnego, jednak połączenie widowiskowości i praktycznych cech żywicy, czyni z podłogi 3d opcję wartą rozważenia.

Zostaw komentarz