Remont dachu z wykorzystaniem płynnej membrany – jakie zalety?

Komentarze
[REKLAMA]

Aby wykonać solidny dach należy zwrócić szczególną uwagę na hydroizolację, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na płynną membranę dachową, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z jej największymi atutami.

Jakie największe plusy?

Płynna membrana dachowa jest doskonałym wyborem dla tych osób, którym w pierwszej kolejności zależy na zapewnieniu maksymalnej ochrony przed wodą i wilgocią. Warto wspomnieć o tym, że materiał te można wykorzystać nie tylko, gdy w grę wchodzi remont dachu, ale również przy fundamentach, chodnikach albo tarasach. Jedną z największych zalet membrany dachowej jest niezawodność. Renomowani producenci na swoje produkty oferują nawet 25 letnią gwarancję. Płynną membranę można wykorzystać nie tylko na dachach płaskich, ale również na pochyłych. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim wykorzystanie bezszwowych membran z tzw. „wyższej półki”.

Dlaczego warto?

Płynna membrana jest bardzo łatwa w aplikacji, dzięki czemu remont dachu przebiega sprawnie. Dzięki tej technologii można uzyskać nie tylko gwarancję profesjonalnej hydroizolacji, ale również gwarancję mostkowania pęknięć (nawet w zakresie 2 mm). Płynna membrana doskonale radzi sobie w skrajnych temperaturach, dlatego też warto rozważyć jej zakup. Do największych atutów należy zaliczyć również wysoką paroprzepuszczalność.

Nie tylko materiał błyszczący

Malo osób zdaje sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach płynna membrana dachowa dostępna jest w swojej głównej postaci (materiał błyszczący), ale również można znaleźć wersje matowe. Osoby, które chcą uzyskać satynowo-matowy efekt, powinny na membranę położyć specjalną warstwę produktu. Oryginalna membrana płynna jest w chwili obecnej najciekawszą alternatywą dla pokryć dachowych z papy albo PCV. Materiał ten można wykorzystać nie tylko przy remoncie dachów w mieszkaniach prywatnych, ale również w przypadku wielkoformatowych dachów budynków przemysłowych. Membrana płynna jest jednym z tych materiałów, który wiąże się praktycznie z każdym podłożem.

Artykuł powstał we współpracy z Skuteczne i trwałe hydroizolacje – KedzioraHydroizolacje.pl

Zostaw komentarz