Instalacja do opróżniania szamba z poza ogrodzenia

Komentarze
[REKLAMA]

Brak dostępu do kanalizacji, która z różnych przyczyn nie mogła zostać doprowadzona do gospodarstwa, zmusza właścicieli do zakupu szamba, co niestety nie jest tanim rozwiązaniem. Sam zakup zbiorników, jak i ich zamontowanie wiąże się z dużym nakładem finansowym, a dodatkowo trzeba płacić za wywóz ścieków. Im częściej, tym większy rachunek będzie do uiszczenia.

Niestety dla domów bez systemów kanalizacyjnych jest to jedyne rozwiązanie.
Stosowanie szamb plastikowych lub betonowych jest całkowicie bezpieczne i dla środowiska i dla mieszkańców. Zbiorniki są trwałe i szczelne więc ścieki nie trafiają do wód gruntowych. Prócz problematycznej kwestii wyboru odpowiedniego szamba i jego opróżniania pozostaje jeszcze kwestia jak to robić. To, że poziom ścieków należy systematycznie sprawdzać, to wie chyba każdy.

By kilka razy w miesiącu nie podnosić ciężkiej pokrywy, można zainwestować w specjalne czujniki informujące, że czas na opróżnienie. Oczywiście są specjalne firmy, które zajmują się wywozem nieczystości, jednak nie zawsze możliwy jest wjazd na działkę, bo szambiarki to samochody bardzo dużych rozmiarach a często szamba są usytuowane w takich miejscach, że nie ma do nich dojazdu. Dodatkowo zawsze ktoś z domowników musi być, by otworzyć bramę wjazdową, bądź potwierdzić wywóz zanieczyszczeń, a z tym niestety różnie bywa.

Artykuł promujący firmę www.abcszamba.pl

Robiąc szambo, warto zlokalizować go tak, by nie trzeba było ponosić dodatkowych strat za każdym wjazdem samochodu. Niszczona jest często roślinność, krzewy czy ogólnie mówiąc ogród, bo nie ma innej możliwości. Wszystkie trudności związane z taką czynnością można w bardzo prosty sposób rozwiązać, montując dodatkowo specjalny przewód, którego jeden koniec znajduje się w szambie, a drugi natomiast może być zamontowany w ogrodzeniu, za pomocą szybkozłączki.

Wbrew pozorom takie rozwiązanie nie jest wcale kosztowne, a można wiele zyskać, gdyż szambo opróżniane jest właśnie przez ten przewód, więc nie ma potrzeby, by pojazd wjeżdżał na działkę. Montując szybkozłączkę w ogrodzeniu przez wzgląd estetyczny lepiej umieścić ją w dolnej części. Ważne jest jednak, by takie rozwiązanie było wykonane w momencie budowania szamba, wtedy bez trudu można poprowadzić przewód. Oczywiście w już istniejącym także jest możliwość jego zamontowania, jednak spowoduje to straty, gdyż trzeba będzie znów przekopać ogród.

Oczywiście taki odpływ powinien być wykonany wcześniej niż ogrodzenie, jeśli chce się w nim umieścić szybkozłączkę. Podczas opróżniania szamba na pewno powstanie bardzo duże podciśnienie, które będzie zasysało wodę z toalety czy zlewu. Może to spowodować nieprzyjemną woń. By ustrzec się przed tym, warto zainstalować specjalny kominek odpowietrzający, który umieszcza się w stropie szamba i ważne by wystawała kilkanaście centymetrów ponad poziom gruntu. Przy zmianach pogody może wydobywać się z niego nieprzyjemny zapach więc na pewno warto zaopatrzyć się w specjalne biopreparaty, które zawierają bakterie i enzymy i regularnie raz lub dwa razy na miesiąc wsypywać je do komina.

Zostaw komentarz