Panele prysznicowe – co brać pod uwagę przy wyborze?

Komentarze
[REKLAMA]

Nic tak nie odświeża jak szybki prysznic. Nie dziwi się fakt, że kabiny prysznicowe pojawiają się w większości nowourządzanych łazienek. Podczas kąpieli pod prysznicem możemy nie tylko szybko się odświeżyć, ale również odprężyć się i z nową energię przystąpić do dalszego działania. Odprężającą moc prysznica można znacząco zwiększyć poprzez instalację panelu prysznicowego. Jak go wybrać?

Panele prysznicowe – różnorodność funkcji

Przeglądają oferty różnych paneli prysznicowych można odnieść wrażenie, że wybór jest tak szeroki, że wybór jednego jedynego może przysparzać ogromnie dużo trudności. Zanim jednak zaczniemy rwać włosy z głowy i wróżyć z fusów, to sprawdźmy, jakie mają funkcje i wybierzmy te, które najlepiej odpowiadają na nasze potrzeby.

Większość paneli prysznicowych oferuje różne rodzaje biczy wodnych, a końcówki natryskowe umieszczone są na różnych wysokościach. Większość, oprócz tradycyjnej słuchawki prysznicowej ma również deszczownicę.

Panele różnią się jednak nie tylko układem końcówek, ale również ich kształtem oraz możliwościami regulacji. Dzięki regulacji sposobu lania wody możemy dostosować rodzaj strumienia do naszych potrzeb, a możliwość ustawienia wysokości pomoże precyzyjnie skierować strugę na miejsce, które chcemy poddać hydroterapii.

Komfort użytkowania

Bez trudu znajdziemy również panele prysznicowe, które poza powyższymi funkcjami mają również termostat. Dzięki niemu możemy ustawić określoną temperaturę i mamy pewność, że zbyt zimna, czy, co gorsze, zbyt ciepła woda nas nie zaskoczy. Korzystanie z termostatu znacząco podnosi komfort kąpieli i pomaga w pełnym relaksie podczas prysznica.

Panele prysznicowe z wyższej półki mają również systemy zapobiegające szybkiemu zakamienieniu otworów w głowicach masujących. Dzięki temu woda płynie zwartym strumieniem i nie ma niekontrolowanych pojedynczych strug wody, które lecą w inną stronę.

Wygląd ma znaczenie

Panele prysznicowe różnią się jednak nie tylko funkcjami, ale również wyglądem. Producenci, w tym Silla, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują szeroką gamę paneli różnego typu. Znajdziemy wśród nich zarówno nowoczesne panele prysznicowe w kolorze srebrnym, jak i czarne, które docenią miłośnicy bardzo nowoczesnych wnętrz.

Ciekawy design mają również elementy panelu prysznicowego. Niektóre są minimalistyczne, bardzo nowoczesne, a inne przyciągają uwagę nietypowym kształtem. Dzięki temu panele prysznicowe przestają pełnić wyłącznie funkcję użytkową, a w znaczący sposób mają wpływ na estetykę łazienki. Jest to widoczne zwłaszcza wtedy, gdy kabina prysznicowa wykonana jest z przezroczystego szkła, przez które panel prysznicowy jest doskonale widoczny.

 

Zostaw komentarz