Okna pcv – to trzeba wiedzieć przed zakupem

1 Komentarzy

Okna pcv to nie tylko cena niższa od ich drewnianych odpowiedników. Mają wiele zalet, na które warto zwrócić uwagę. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by zamiast białego okna plastikowego, pokusić się nawet o dwustronną okleinę drewnopodobną, co daje szansę na uzyskanie efektu okna drewnianego, ale jednak o większej wytrzymałości.

Liczba komór, które składają się na okna plastikowe, decyduje o ich cieple. Im większa liczba komór, tym lepszy współczynnik przenikania ciepła. Tutaj uwagę trzeba również zwracać na rodzaj wzmocnienia stalowego, jaki został wykorzystany w oknie. Kolejny punkt to szyby. Jeśli nowe okna pcv mają znaleźć swoje miejsce w salonie, przy balkonie czy tarasie, ich wymiary będą naprawdę duże, warto zainwestować w szyby hartowane. Czym się wyróżniają? Otóż podczas ewentualnego stłuczenia nie rozpryskują się, lecz pozostają na miejscu. Mniejsze ryzyko uszczerbku na zdrowia, co będzie mieć kolejno znaczenie w pokojach dziecięcych.

Na koniec możemy przyjrzeć się tematyce okuć, które złożą się na okna pcv. To one zadecydują o funkcjonalności okien. Przesuwne będą lepiej chronić przed włamaniem. Ponownie, w pokojach dziecięcych można postawić na okna ze specjalnymi okuciami, które pociechom uniemożliwią ich samodzielne otwarcie.

Od tego, w jakim pomieszczeniu, miejscu mają znaleźć swoje miejsce nowe okna, zależeć będzie kolor szyby. Pakiety dwu-, ale i trzyszybowe zwykle oferują szyby przezroczyste. Do łazienki natomiast wybiera się mleczne lub ornamentowe. W drzwiach można zamontować szyby przyciemniane i lusterkowe.

Dobór stolarki okiennej może wydawać się nieco kłopotliwym, bo to całkiem sporo parametrów, które trzeba wziąć pod uwagę i czynników, jakie decydują o ostatecznym zakupie. Jednakże wybierając spośród oferty http://domel.pl/, można być pewnym produktów przede wszystkim wysokich jakościowo, ale i atrakcyjnych cenowo. Ponadto indywidualnie skonfigurowanych, by były w stanie spełnić wszystkie oczekiwania, nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 

 

One Response to “Okna pcv – to trzeba wiedzieć przed zakupem”

  1. biedronka1

    Oba rodzaje okien mają swoje plusy i minusy. Wybór zależy od potrzeb i preferencji. Osobiście jestem zwolenniczką plastikowych okien.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz