Trendy grzejnikowe

Komentarze
[REKLAMA]

Współczesny grzejnik to element konieczny ale także dekoracyjny. Dzisiejsze firmy oferujące grzejniki pokojowe i łazienkowe proponują nieograniczone możliwości wykończenia instalacji centralnego ogrzewania. Oferta ta odpowiada na wymagające gusta współczesnych klientów, którzy żyjąc szybko oczekują od produktu wielofunkcyjności.

Styl abstrakcyjny – geometria i niefiguratywność

Styl geometryczny pojawił się w sztuce XX wieku. Był elementem sztuki abstrakcyjnej, która stała się alternatywą dla sztuki figuratywnej, charakterystycznej dla malarstwa klasycznego. Sztuka abstrakcyjna cechuje się bezprzedmiotowością. Czyli nie przedstawia ona niczego konkretnie namacalnego. Nie naśladuje natury. Ale może wyrażać jakieś myśli, ideę. Co ciekawe, sztuka abstrakcyjna była obecna już w malarstwie prehistorycznym. W XX wieku wyrażała się w konstruktywizmie, suprematyzmie czy neoklasycyzmie.

Styl abstrakcyjny jest też obecny w sztuce użytkowej. Wyraża się to w tym, że grzejniki dekoracyjne, grzejniki łazienkowe, grzejniki pokojowe nie są tylko tym, do czego służą, czyli pełnią rolę (oprócz funkcjonalnej) dekoracyjną, ale też mają w sobie motywy figur geometrycznych – trójkątów, kwadratów, prostokątów.

Współczesne grzejniki dekoracyjne nie tylko grzeją, ale także cieszą oko czy też wręcz inspirują. Przykładem są grzejniki Brem Cross, będące cudownymi kompozycjami geometrycznymi, nawiązującymi do najsłynniejszych dzieł Kazimierza Malewicza albo Wassily Kandinskiego. Podobnie grzejniki łazienkowe Radox Maze – inspirowane suprematyzmem, dla którego nieistotne było to, co się przedstawia ale to, jakie uczucia temu towarzyszą.

Gra kolorów

Kolejnym trendem w sztuce użytkowej grzejników dekoracyjnych jest gra barw, niosąca za sobą przekaz symboliczny. Jest nawet metoda badawcza, czyli analiza kolorystyczna, która bada znaczenie użytych kolorów, np. w filmie czy w innym dziele artystycznym. Kolory zimne na przykład sygnalizują wstrzemięźliwość, a czerwień gorące emocje. Grzejniki dekoracyjnegrzejniki łazienkowe czy grzejniki pokojowe mają często zdecydowane kolory, aby wyróżnić się na tle otoczenia. Na przykład na tle białej ściany pięknie prezentuje się grzejnik Cross Vertical we wdzięcznym odcieniu czerni.

Rodzaje grzejników

  1. Grzejniki dekoracyjne – pełnią głównie funkcję ozdobną. Cechują się elegancją i solidnością wykonania. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uzupełnić swoje wnętrze estetycznym designem oraz unikalnym akcentem. Wśród grzejników dekoracyjnych można wybrać modele klasyczne oraz bardziej nowoczesne plus ciekawe wzornictwo i kolory.

  2. Grzejniki łazienkowe – dla tych, którzy pragną połączyć funkcjonalność łazienki z ciekawym designem. I dla tych, którzy preferują nieoczywiste rozwiązania. Plus duża paleta rozwiązań do wyboru – grzejniki dekoracyjne poziome, boczne, ze stali nierdzewnej i inne.

  3. Grzejniki aluminiowe – zbudowane z materiału nie mającego tolerancji do korowania, czyli idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uniknąć rdzy nawet po kilku latach użytkowania.

  4. Grzejniki kanałowe – praktyczne i bardzo subtelne. Można je zamontować w podłodze. Dla tych, którzy lubią minimalizm.

  5. Grzejniki płytowebardzo wydajne cieplnie i odporne na szkodliwe czynniki.

Zostaw komentarz