Furtki ogrodzeniowe – jakie są ich rodzaje?

Komentarze
[REKLAMA]

Własna posesja daje dużo możliwości oraz pełną swobodę. Jednak w momencie, gdy zależy nam na zapewnieniu bezpieczeństwa, konieczny jest wybór odpowiedniej furtki. W sklepach znajdziemy różne furtki ogrodzeniowe, więc przed zakupami dobrze jest wszystko przemyśleć. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat. 

Furtka ogrodzeniowa – czy jest naszą wizytówką? 

Furtka ogrodzeniowa jest jednym z ważniejszych elementów ogrodzenia. Wynika to z faktu, że w tym miejscu wita się oraz żegna swoich gości. Można powiedzieć, że taka furtka jest naszą wizytówką. Wybór tego elementu nie należy do najprostszych, można znaleźć modele minimalistyczne oraz typowo dekoracyjne. Ważne są również materiały, jakie zostały użyte do jej wykonania. Zadaniem furtki jest idealne dopasowanie się do stylu ogrodzenia oraz samej posesji. Furtka ogrodowa powinna należeć do ważnych wyborów i nie powinna być marginalizowana.

Furtki ogrodzeniowe – jakie są rodzaje?

Tak jak zostało wcześniej wspomniane furtka ma się wkomponować w całą aranżację zewnętrzną domu oraz ogród. Warto jednak zauważyć, że są różne rodzaje furtek, więc zakup nie należy do najłatwiejszych.

Furtka ogrodzeniowa z siatki jest najtańszym oraz najprostszym wyborem. Zwykle dopasowuje się do siatki, która również została wykonana z takiego materiału.

Innym wyborem jest furtka ogrodzeniowa drewniana ramowa, która należy do bardziej zaawansowanych modeli. Tutaj można zdecydować się na różne wypełnienia.

Furtka ogrodzeniowa drewniana sztachetowa posiada wypełnienie sztachetowe, więc będzie pasować do podobnych ogrodzeń.

Furtka palisadowa jest wykonana z paneli bądź prętów, można ją wykonać z różnych kolorów, materiałów oraz tworzyw.

Furtka panelowa wykonywana jest z paneli. Panele mogą być poziome bądź pionowe. Taka furtka będzie idealna dla ogrodzenia panelowego.

Rodzajów furtek jest naprawdę sporo, dużo zależy od budżetu, w jakim planujemy się zmieścić oraz naszych potrzeb indywidualnych.

Furtka wejściowa – na jaki materiał się zdecydować?

Jednym z częściej wybieranych materiałów jest metal. Jest to związane z tym, że może on przybierać różne kształty. Taką furtkę można bez problemu dopasować do przęseł panelowych, palisadowych czy też drewnianych. Metal można też pomalować na każdy kolor. Takie produkty będą idealne do nowoczesnych aranżacji oraz tych bardziej dekoracyjnych. Do klasycznych aranżacji dobrze nadawać będą się te z motywami roślinnymi, a do minimalistycznych te z modelami geometrycznymi. W dzisiejszych czasach coraz częściej odchodzi się od furtek drewnianych.

Trzeba pamiętać, że zarówno furtka wykonana z metalu jak i drewna powinna być odpowiednio zabezpieczona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Chodzi przede wszystkim o wilgoć, która źle wpływa na drewno oraz metal. Dodatkowo niektóre produkty impregnujące powinny działać też na wysokie temperatury czy promienie słoneczne. W szczególności warto zadbać o drewno.

Furtki ogrodzeniowe – na co warto zwrócić uwagę?

Furtka ma stanowić idealne uzupełnienie całej aranżacji domu. Warto mieć na uwadze, że wiele ludzi zwróci na nią swój wzrok. Przed zakupem dobrze jest się zastanowić, jaki powinna mieć wygląd oraz z czego najlepiej by była wykonana. To od materiału będzie zależeć, jej trwałość oraz częstotliwość konserwacji. Warto pamiętać też o zabezpieczeniu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Furtka ogrodzeniowa może być zakupione stacjonarnie oraz online. Najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie w sprawdzonych miejscach, które mają dobre opinie.   

Materiał zewnętrzny

Zostaw komentarz