Wybierz kwietnik do swojego wnętrza

Komentarze
[REKLAMA]

Dom bez kwiatów jest uboższy o piękno natury, które ociepla i ożywia każde wnętrze. W nowoczesnych aranżacjach rośliny zdobią nie tylko parapety w salonach czy pokojach dziennych. Ważne miejsce zajmują także w łazienkach, korytarzach czy werandach.

Który kwietnik wybrać? – na ścianę czy stojący?

Zanim kupisz kwietniki do swojego domu, przeanalizuj kilka podstawowych  kwestii. Weź pod uwagę kolorystykę ścian i podłóg, stylistykę aranżacji wnętrza i wielkość pomieszczenia. Dobrze dobrany kwietnik będzie korespondował także z dekorem. Ubarwi je, odświeży i stworzy w nim ciepły, przytulny klimat.

Kwietnik na ścianę na pewno sprawdzi się we wnętrzach o mniejszej kubaturze. W większych pomieszczeniach również może nietuzinkowo zdobić ściany. Kwiaty warto powiesić nad stołem, blisko łóżka czy przy kąciku relaksu. Świetnym rozwiązaniem dla dużych pomieszczeń jest umieszczenie w nich kwietników kaskadowych. Kwiaty wyglądają w nich niebanalnie i mocno definiują wnętrze.

Wiadomo też, że wybór kwietnika zależny jest także od rodzaju kwiatów. Rośliny, które mają długie, zwisające łodygi, idealnie zaprezentują się na ścianie. Natomiast kwiaty stojące ciekawie korespondują ze stylowymi donicami umieszczonymi na podłodze.

Pamiętaj też o tym, że z pomocą kwietnika stojącego możesz ciekawie wydzielić przestrzeń. Oddzielenie jadalni od salonu czy wydzielenie strefy do odpoczynku w taki sposób to nietuzinkowe i nowoczesne rozwiązanie.

Kwietnik, a stylistyka wnętrza – wybór kształtu i materiału

Oprócz tego, czy wybierzesz kwietnik stojący, czy na ścianę ważna jest także kwestia stylu. Do wnętrz rustykalnych, boho i innych naturalnych rozwiązań będą pasowały kwietniki sznurkowe czy drewniane.

Natomiast w nowoczesnych aranżacjach zadomowi się na pewno kwietnik metalowy. Te o prostej formie stworzą ciekawy klimat we wnętrzach minimalistycznych, a te bardziej finezyjne w stylistyce loft czy rustykalnej. Jeśli nie masz pomysłu na stylowy kwietnik do swojego domu, zerknij na metalowe kwietniki  z fabryka Form. Dzięki różnym kształtom, gabarytom i kolorom wybierzesz najlepszy dla siebie produkt.  

Sporo osób stawia na solidny i elegancki kwietnik metalowy. Te w kolorze czarnym wpasują się w wiele nowoczesnych wnętrz i dodadzą im charakterności. Do bardziej tradycyjnych pomieszczeń wybierz kwietniki o stonowanej formie, natomiast do awangardowych czy loftowych będą pasować modele o geometrycznych kształtach. Powywijane pręty, ozdobne dodatki i ciekawe połączenie kolorystyki z formą sprawia, że kwietnik staje się osobliwą ozdobą domu i ogrodu.

Kwietniki wiszące i stojące spełnią swoje zadanie także na tarasie, balkonie, werandzie czy w ogrodzie. Wybierając je do takich miejsc, postaw na materiały mocniejsze i odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Zostaw komentarz