W związku z tym, że kupując instalacje fotowoltaiczne, można zacząć oszczędzać (dzięki niższym rachunkom za prąd), a nawet zarabiać (sprzedając uzyskane nadwyżki), większość osób postrzega zakup tego typu rozwiązań jako inwestycję.
- Dlaczego fotowoltaika cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem?
- Bezgotówkowe rozliczenia z zakładem energetycznym
- Cztery etapy inwestycji w instalację fotowoltaiczną
- Zalety współpracy ze sprawdzonym dostawcą
Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby pieniądze wydane na zakup paneli szybko się zwróciły.
Dlaczego fotowoltaika cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem?
Panele słoneczne pozwalają uzyskać prąd z alternatywnego źródła, którym w tym przypadku jest słońce. Dzięki temu nie ma potrzeby kupowania go od zakładu energetycznego, co z każdym rokiem wiąże się z coraz wyższymi opłatami. Produkowanie własnej energii jest więc nie tylko sposobem na zmniejszenie kosztów utrzymania domu, ale też działaniem ekologicznym, które ma korzystny wpływ na środowisko. Zdecydowanie nie warto natomiast oszczędzać na zakupie paneli i wybierać tanich rozwiązań, bo wydajność takiego sprzętu nie może się równać z markowymi modelami. Lepiej ponieść wyższe koszty, ale za to zyskać gwarancję, że wydatki zwrócą się w ciągu kilku najbliższych lat. Dodatkowo wciąż dostępne jest dofinansowanie na realizację fotowoltaiki, dzięki czemu finalny koszt zakupu i zainstalowania paneli słonecznych można w dużym stopniu obniżyć. Oprócz tego, że dobre panele słoneczne są przyjazne środowisku, nie mają żadnego negatywnego wpływu na domowników. Nie musisz więc się martwić o komfort osób, które mieszkają lub pracują w budynku, na którym znajdują się panele. Nowoczesne metody wykorzystywane przy instalowaniu paneli oraz podłączaniu całego systemu pozwalają skrócić czas potrzebny na uruchomienie systemu. Cały proces jest dzięki temu praktycznie nieodczuwalny przez domowników, a dodatkowo solidne przymocowanie paneli wcale nie wymaga poważnej ingerencji w dach. Decydując się na zakup paneli, nie musisz się martwić o to, że dach zacznie przeciekać lub zmniejszy się jego wytrzymałość na uszkodzenia.
Bezgotówkowe rozliczenia z zakładem energetycznym
Zdecydowana większość instalacji fotowoltaicznych – szczególnie tych, które są wykorzystywane na potrzeby prywatne – działa na takiej zasadzie, że prąd produkowany przez panele jest na bieżąco zużywany do zasilania wszystkich sprzętów. Najczęściej jednak dobre panele, które charakteryzują się wysoką wydajnością, mogą dodatkowo wygenerować nadwyżki prądu. Te natomiast można magazynować, co jednak wiąże się z dużymi wydatkami związanymi z zakupem i podłączeniem wydajnych akumulatorów. Zamiast tego lepiej skorzystać z możliwości, jaką daje ustawa OZE. Nadwyżki prądu można na bieżąco odprowadzać do sieci energetycznej. Ta pobiera wówczas niewielki procent (w przypadku mikroinstalacji o mocy nieprzekraczającej 10kW klient otrzymuje 0,8 kWh za przesłany 1kWh), ale pozwala to wyeliminować konieczność inwestowania we wspomniane akumulatory. Skorzystanie z takiego rozwiązania pozwala skrócić czas, w którym cała inwestycja się zwróci.
Cztery etapy inwestycji w instalację fotowoltaiczną
Osoby, które nie mają doświadczenia z fotowoltaiką często myślą, że załatwienie formalności, dobór parametrów i montaż zajmują wiele czasu. W praktyce natomiast sprawa jest o wiele prostsza i tak naprawdę można wszystko powierzyć specjalistom z Inovativ.pl. Nie dość, że oferują klientom bezpłatne konsultacje (jest to pierwszy etap inwestycji w instalacje), to dodatkowo mogą wykonać kompleksowy projekt oraz zająć się dostawą i montażem systemu. Ostatnim etapem jest włączenie instalacji do sieci oraz jej uruchomienie. Zlecając określenie parametrów instalacji specjalistom, można uniknąć ryzyka zainwestowania w fotowoltaikę, która będzie miała za małą lub za dużą moc na potrzeby domowników. Szkoda przepłacać za rozwiązania, których się nie wykorzysta, a jednocześnie zakup za słabej instalacji wymusi dalsze korzystanie z tradycyjnej energii.
Zalety współpracy ze sprawdzonym dostawcą
Jak widać, instalacja paneli słonecznych nie musi być skomplikowana. Wspomniana firma wykorzystuje wyłącznie najwyższej jakości panele, falowniki oraz pozostałe elementy, co zwiększa żywotność instalacji. Dzięki temu są one objęte aż dziesięcioletnią gwarancją. Klienci mogą być spokojni o to, czy panele będą w ogóle generowały prąd w dłuższej perspektywie czasu, bo na to dostawca fotowoltaiki udziela aż 25 lat gwarancji. Oferowane przez firmę rozwiązania nie wymagają przeglądów, co pozwala uniknąć dodatkowych kosztów. Warto również wspomnieć, że jest to instalacja bezobsługowa, a na życzenie klienta firma może objąć ją monitoringiem. Wykorzystuje do tego profesjonalne rozwiązanie, które pozwala na bieżąco analizować ilość produkowanej i zużywanej energii. W przypadku dodatkowych pytań na temat paneli lub w celu zamówienia wyceny zadzwoń na numer, który dostępny jest na stronie dostawcy. Znajdziesz tam również przykładowe realizacje, które firma wykonała na terenie całego kraju.
Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license