Narożnik czy sofa? Co lepsze do salonu?

Komentarze
[REKLAMA]

Urządzając mieszkanie zwykle dużo uwagi poświęca się salonowi. Nic w tym dziwnego, w końcu to pomieszczenie, które musi spełniać wiele funkcji – od wypoczynkowej począwszy, aż po reprezentacyjną. Jednym z najważniejszych elementów tego pokoju są meble wypoczynkowe, które mogą przybrać różne formy. Do najpopularniejszych należą sofy oraz narożniki, pozostaje pytanie, które z nich wybrać?

Gdzie szukać mebli do salonu?

Sklepów meblowych jest mnóstwo, ciekawe oferty mają zarówno stacjonarne salony meblowe, jak i sklepy internetowe. Ogromny wybór różnego rodzaju narożników można znaleźć np. pod adresem www.meblewersal.pl/173-narozniki-pokojowe, a także na stronach wielu innych popularnych producentów mebli. Podczas dokonywania zakupu warto zwrócić uwagę na jakość materiałów oraz wykonania danej sofy lub narożnika. Ten rodzaj mebli ma nam posłużyć przez wiele lat, dlatego warto dokonać przemyślanego zakupu.

Sofa czy narożnik?

To pytanie zadaje sobie wiele osób urządzających salon, jednak aby na nie odpowiedzieć, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Pierwszą z nich jest wielkość pomieszczenia. Jeśli metraż salonu jest duży, to mamy absolutną dowolność, jeśli chodzi o wielkość narożnika, czy zakup sofy oraz dodatkowych foteli w razie potrzeby. Jeśli natomiast pokój jest niewielki, to sprawa zaczyna się komplikować.

W małych pomieszczeniach z reguły lepiej sprawdzają się sofy, gdyż są bardzie ustawne. Zaletą narożników jest natomiast możliwość wkomponowania ich w róg pomieszczenia w taki sposób, aby nie zajmowały zbyt dużo miejsca, a jednocześnie zapewniały domownikom maksymalną ilość miejsc siedzących. Ostateczna decyzja zależna jest zawsze od indywidualnych preferencji i koncepcji wystroju wnętrza danej osoby, jednak dobrym pomysłem jest dokładne zmierzenie pomieszczenia oraz mebla, który chcemy kupić.

Drugą kwestią, którą należy przeanalizować jest przeznaczenie sofy czy też narożnika. Jeśli nie mamy w zwyczaju przyjmować wielu gości, ilość domowników jest niewielka i szansa na to, że kilka osób naraz będzie chciało korzystać z salonu jest nikła, to wielkość sofy powinna być wystarczająca. Jeśli natomiast lubimy spędzać czas w gronie przyjaciół, często spotykamy się z bliskimi po to, by spędzić razem czas na rozmowach, czy grach towarzyskich, to narożnik będzie zdecydowanie lepszym wyborem.

Nowoczesne propozycje producentów mebli

Dzięki pomysłowości projektantów tworzących meble, istnieje możliwość dopasowania kompletu wypoczynkowego do każdego rodzaju wnętrza. Różnorodność stylów, bogata kolorystyka i ciekawe materiały dają niemal nieograniczone pole do tworzenia niesamowitych aranżacji. Dużym zainteresowaniem aktualnie cieszą się niezwykle funkcjonalne modułowe zestawy narożnikowe, które zapewniają wysoki komfort podczas wypoczynku oraz spotkań towarzyskich w większym gronie. Coraz częściej sofy oraz narożniki stawiane są na środku pomieszczenia, stanowiąc centralny punkt salonu. Jest to możliwe dzięki pomysłowemu designowi i dopracowaniu nawet najdrobniejszych detali przy tworzeniu mebli wypoczynkowych.

 

Zostaw komentarz