Jak wybrać panele podłogowe?

Komentarze

Wybierając panele podłogowe pod uwagę bierzemy różne czynniki, ale często najbardziej zależy nam na ich trwałości. Następnie zastanawiamy się nad ich wyglądem, wzorem i strukturą. Poniżej przedstawiamy pięć porad o tym jak wybrać panele podłogowe i czym kierować się podczas poszukiwań podłogi.

Wybierając panele podłogowe pod uwagę bierzemy różne czynniki, ale często najbardziej zależy nam na ich trwałości. Następnie zastanawiamy się nad ich wyglądem, wzorem i strukturą. Poniżej przedstawiamy pięć porad o tym jak wybrać panele podłogowe i czym kierować się podczas poszukiwań podłogi.

Jaki styl Cię interesuje?

Przed wyruszeniem do sklepu warto określić styl w jakim zostanie zaaranżowane pomieszczenie. Nierzadko panele wybierane są w pierwszej kolejności. Dobrze aby nie był to wybór pochopny, ponieważ panele kładzie się jako pierwsze, ale zdejmuje jako ostatnie…
Dobry projekt pomieszczenia lub choćby jego zarys – może być nawet wykonany własnoręcznie – zawierający ogólne założenia, kolory ścian czy rozmieszenie mebli pozwoli uniknąć błędów i niedomówień. Dzięki temu o wiele łatwiej jest dobrać panele podłogowe będące elementem całości, jakiegoś zamysłu. Dużą popularnością cieszą się jasne panele o wyraźnym usłojeniu będące jednym z elementów stylu skandynawskiego. Dla przykładu warto poznać następujące wzory Dąb Floryda (kolekcja Premium) czy Dąb Alicante (kolekcja Expert).

Dobór paneli pod oczekiwania

Panele drewnopochodne, panelami laminowanymi to najpopularniejsze z okładzin podłogowych najczęściej pojawiające się w salonach wnętrzarskich. Mniej popularne są np. panele drewniane, obustronnie fornirowane. Oczekiwania, to słowo klucz w kwestii wyboru. Panele fornirowane są bardziej wymagające w codziennej eksploatacji, wymagają staranne pielęgnacji. Jeżeli wiemy, że nie będziemy w stanie poświęcić odpowiednio dużej ilości czasu na pielęgnacje okaże się, że panele drewnopochodne, czyli laminowane, będą bardziej uzasadnionym wyborem.
Warto zwrócić uwagę na strukturę paneli podłogowych (laminowanych). Bardzo efektowna jest struktura o wysokim połysku, która idealnie uzupełni nowoczesne wnętrze. Takie panele to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie. Takich podłóg warto szukać wśród kolekcji Natural Gloss, zwrócą uwagę swoim pięknem, innowacyjnością oraz wszechstronnością.

Ceną paneli podłogowych nie zawsze jest najważniejsza.

Atrakcyjna cena powinna odzwierciedlać najlepsze cechy produktu, jego jakość i sposób wykończenia (struktura, V fuga itd., ale również trwałość. Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie jak wybrać panele podłogowe, ale dobrze jest pamiętać o powyższych cechach. Niejednokrotnie powtarzamy, że „… nie warto dwa razy kupować…”. Bardziej opłacalny jest jednorazowy, przemyślany zakup odpowiednio dobranych paneli, które posłużą wiele lat, niż ponowny zakup paneli w niedługim czasie.

Panele podłogowe – klasa ścieralności i grubość

Ze względu na intensywność użytkowania np., do przedpokoju warto zamontować panele o wysokiej klasie ścieralności. Grubsze panele są mniej podatne na odkształcenia, więc okażą się bardziej trwałe. Zaraz po wybraniu kolorystyki dobrze jest dobrać odpowiednią klasę i grubość Jeżeli interesuje nas najwyższa jakość, warto zdecydować się na wytrzymałe panele, np. panele podłogowe z kolekcji De Lux czy kolekcji Expert o grubości aż 12 i 10 mm oraz najwyższej klasie ścieralności.

Pielęgnacja paneli

Panele podłogowe dzieli się na dwa rodzaje (wyłączając podłogi drewniane lub winylowe), a każdy z tych rodzajów potrzebuje innej pielęgnacji na co dzień. Warto zwrócić na to uwagę. Do częściej używanych pomieszczeń warto rozważyć użycie ciemniejszych dekorów. W takich pomieszczeniach częściej gromadzi się brud, przez co mogą tracić na swoim uroku. W tego rodzaju pomieszczeniach lepszym wyborem okazują się ciemniejsze panele podłogowe o naturalnym i wyraźnym usłojeniu, na których brud tak mocno się nie odznacza.

Dowiedz się więcej o panelach podłogowych na www.weninger.pl

Zostaw komentarz