Jak urządzić mały salon w bloku?

1 Komentarzy
[REKLAMA]

Każdy dom można urządzić w sposób, jaki tylko sobie wymarzymy. Niestety nie raz ograniczają nas takie czynniki jak pieniądze lub miejsce. Większość mieszkań w bloku nie ma dużych pomieszczeń i tu pojawia się pytanie, jak urządzić mały salon w bloku. Najczęściej największy pokój w mieszkaniu pełni funkcję salonu. Bardzo często, zdarza się, że te samo pomieszczenie pełni funkcję sypialną, dlatego urządzenie go sposób przemyślany ułatwi mu spełnianie tych dwóch funkcji naraz, a także przyczyni się do tego, że będziemy się w nim dobrze czuć. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że urządzając mały salon, który musi być też miejscem sypialnym, powinniśmy ograniczyć dodatki w pomieszczeniu do minimum. 

Mały salon – funkcjonalność i wygoda

Meble powinny być funkcjonalne i eleganckie, a także ustawione w taki sposób, żeby nie zabierać przestrzeni, której i tak jest mało w niewielkim salonie. Praktyczne pomysły można znaleźć, chociażby w internecie. Przykładowe pomysły to na przykład rozkładany stół. Na co dzień pełni funkcję niewielkiego stołu, lecz przy większych gościach można rozłożyć go, zyskując więcej miejsca. Sofa, za dnia złożona daje przestrzeń do chodzenia, na noc rozkładana, aby pełnić funkcję sypialną. Fotele bujane również świetnie sprawdzą się w małych salonach, ponieważ pełnią funkcję dekoracyjną, jak i relaksacyjną. Należy także pamiętać, że w małym pomieszczeniu przeznaczonym na salon nie może zabraknąć zasłon. Zdecydowanie nadają niepowtarzalny wizerunek naszemu pomieszczeniu, ale i są praktyczne, gdy w słoneczne dni chcielibyśmy zaznać odrobinę cienia. Wieczorem zasłonięte okna zasłonami wprowadzają spokój, ciepło i przytulną atmosferę sprawiając tym samym, że zasypianie w takim salonie będzie bardzo przyjemne i odprężające. Niezastąpionym dodatkiem są również świeczki. Dobrze ulokowane świeczki ociepla wizerunek, a także zapalone podniosą samopoczucie.

Jak dobrze zagospodarować niewielką przestrzenią?

Od przemyślanego urządzenia pomieszczenia zależy, jak bardzo będzie one funkcjonalne oraz jak będziemy się w nim czuć. Nie zapominajmy o tym, że gdy to zadanie nas przerasta, warto poprosić o pomoc fachowca. Projektanci wnętrz to osoby, które zawodowo zajmują się aranżacją wnętrz w taki sposób, aby zostały zachowane te najważniejsze rzeczy jak funkcjonalność i przytulność miejsca. Taka osoba w fachowy sposób zajmie się naszym salonem, jak i dobierając dodatki, zrobi to w taki sposób, że wszystko będzie do siebie pasowało. Przy czym nie narazimy się na koszta, które potem do niczego nam się nie przydadzą. Swoje gotowe pomysły, takie jak fotele welurowe bujane czy inne przedmioty, które chcielibyśmy mieć w salonie, można przekazać dla dekoratora, a on weźmie je pod uwagę, tworząc wstępny projekt. Pamiętajmy, że nie raz warto zainwestować w osobę, która jest fachowcem w swoim zawodzie, który wymaga ogromnej wyobraźni przestrzennej, jak i posiadania zmysłu dekoracji oraz ogromnego gustu. Mając pięknie urządzony salon, który będzie nam służył na co dzień do wielu zadań, szybko zapomnimy o wydatku, jakim było wynajęcie dekoratora wnętrz.

One Response to “Jak urządzić mały salon w bloku?”

  1. Dobrogoszcz

    Mały salon nie jest wcale tak łatwo urządzić. Jest wiele mebli do ustawienia na małej powierzchni. Trzeba uważać żeby nie zagracić pokoju.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz