Czym przykryć narożnik? Dobierz narzutę

Komentarze
[REKLAMA]

Jeśli chcesz, by w twoim domu było nie tylko praktycznie, ale również przytulnie i miło, musisz zadbać, by każdy szczegół był odpowiednio dopracowany. Jednym z takich szczegółów, jest to, jak wygląda twoja kanapa w salonie. Jeśli masz mało przestrzeni, a lubisz przyjmować gości, najlepiej będzie, jeśli zainwestujesz w narożniki z funkcją spania. To właśnie on pomoże ci zorganizować zarówno miejsce do spania, jak i elegancki kącik, gdzie można pić kawę lub spędzić czas ze znajomymi. Ważne jednak jest, by narożnik z funkcją spania był odpowiednio nakryty. To, czym przykryć narożnik, zależy głównie od wystroju domu. Jeśli wnętrze wykonane jest z eleganckim zamysłem, gdzie wszystkie meble są na wysoki pomysł, a dominujące kolory, to czerń i biel, to najlepiej pozostać w tym zamyśle. Wówczas sprawdzi się narzuta gładka w kontrastującym kolorze. Nic wymyślnego ani żadnych zbędnych ozdób. Jeśli w domu jest utrzymany duch nowoczesności, to należy przy nim pozostać. To najlepszy pomysł.

Kocyk do przytulnego domku

Zupełnie inaczej ma się sprawa w przypadku przytulnego wnętrza. Kolor najlepiej dobrać do dominującego w pomieszczeniu, jednak sprawdzają się najlepiej ciepłe brązy i beże. Jeśli zaś chodzi o wzór, to możliwości jest wiele. Można na przykład postawić na miękki pluszowy kocyk, który nie dość, że fajnie się prezentuje, to jeszcze jest bardzo wygodny i przyjemny do siedzenia na nim. Dobrym rozwiązaniem jest również kocyk dzianinowy. Jeśli jest wykonany na nim jakiś podstawowy wzór, jak warkocz francuski, to tym lepiej. Najważniejsze bowiem jest, by zachować odpowiednie wykonanie i zachować ducha przytulnego wnętrza. To właśnie w ten sposób podkreśli się przytulny charakter salonu.

Takie dzianinowe kocyki kojarzą się bowiem z wyrobami babć czy naszych mam, a trudniej o milsze wnętrze niż te, które kojarzymy z dzieciństwem. Można również pokusić się własnoręcznie wykonać taką narzutę, jeśli jednak się nie uda, to trzeba skłonić się ku innym rozwiązaniom. Coraz modniejsze staje się rękodzieło, wykonane przez inne osoby. To właśnie dzięki temu można kupić ręcznie wykonany kocyk, narzutę na narożniki z wysokimi nóżkami. Świetnie się to prezentuje i jest dużo trwalsze niż tańsze odpowiedniki z sieciówek wykonywane maszynowo. Odpowiadając na pytanie, czym przykryć narożnik, warto zastanowić się, czemu to robić? Dodaje to oczywiście przytulności i miłego wydźwięku, jednak nie ma się co oszukiwać, główny powód jest dużo bardziej prozaiczny. Chodzi bowiem o zachowanie czystości, co wcale nie jest takie proste. Narożnik, na którym się śpi, leży i siedzi podczas posiłków, jest wyjątkowo narażony na najróżniejsze zabrudzenia. Dlatego warto temu zapobiec, niż później usuwać skutki. Dużo łatwiej jest wyprać narzutę i usunąć z niej plamę, niż zrobić to na samym narożniku. Poza tym w najgorszym wypadku narzutę można zmienić, a narożnik, byłoby problem. To przezorne i praktyczne rozwiązanie, by nie pozwolić na zabrudzenie się trudnego do wyczyszczenia narożnika. Lepiej zainwestować w piękną narzutę i tym samym zadbać o ładny wygląd swoich przestrzeni.

 

Zostaw komentarz