Dywany – praktyczne, czy przestarzałe rozwiązanie do wystroju wnętrz

Komentarze
[REKLAMA]

Dywany mogą być ciekawym elementem wystroju wnętrz. Odpowiednio dobrany doda klasy i ociepli nasze wnętrze, jednak przerysowany i zbyt bujny, może przytłoczyć nasze pomieszczenie.

Posiadanie wykładziny dywanowej może mieć wiele plusów

Wykładzina dywanowa może spowodować, że małe wnętrze stanie się wizualnie większe, a te, które jest zbyt przestronne stanie się bardziej przytulne.

Często buszując po Internecie możemy się natknąć na porady architektów wnętrz. Dzięki różnego rodzaju poradom z ich strony możemy się dowiedzieć kilku istotnych wskazówek, które mogą pomóc nam podjąć ostateczną decyzję, czy zdecydować się na dywan i jeśli tak, to na jaki?

Jak wiadomo rodzajów wykładzin jest cała masa. Dywany z długim runem polecane są do sypialni jako że są przyjemne i ocieplają dane pomieszczenie. Te z krótkim runem wybierane są raczej do salonów, czy pokojów dziecięcych – ze względu na bardziej praktyczne zastosowanie.

W jakim wnętrzu dywan sprawdzi się najlepiej?

Dywan pasuje praktycznie do każdego wnętrza jeżeli tylko będziemy pamiętać o kilku prostych zasadach.

Dywan bardzo fajnie sprawdzi się, w dużych pomieszczeniach, którym brakuje wyważenia pomiędzy przestrzenią, a poczuciem ciepła i komfortu. Zdarza się, że duże pomieszczenia mają złą akustykę, w takiej sytuacji dywany sprawdzą się doskonale. W ramach ciekawostek – duży, wzorzysty dywan doskonale pomniejszy optycznie przestronne wnętrze. Działa tutaj bardzo prosta zasada, im większe pomieszczenie, tym większy wzór na dywanie.

Co do małych pokoi, tutaj działa zasada – czym jaśniejszy dywan, tym poczucie większej swobody i przestronności w danym pomieszczeniu. Jeżeli położysz jasny, pastelowy dywan, ewentualnie taki, który będzie miał malutkie wzorki, to twój pokój wyda się znacznie większy. Jeżeli zdecydujesz się na ciemną wykładzinę dywanową, to wnętrze może okazać się przytłaczające i bez polotu.

W pokoju dziecięcym warto postawić na praktyczność. Wygląda więc na to, że odpadają dywany z długim runem, a w zamian za to powinniśmy postawić na te z krótszymi frędzlami, drobnymi wzorkami, skupiając się jednak przede wszystkim na prawidłowym przyklejeniu dywanu do podłogi.

Jeżeli nie masz w sypialni ogrzewania podłogowego, to analogowe ogrzewanie w postaci dywanu będzie najlepszym rozwiązaniem. Oprócz kwestii estetycznych w odniesieniu do poczucia komfortu jaki oferuje nam dany dywan powinniśmy tutaj w szczególności wziąć pod uwagę kolor dywanu. Sypialnia powinna działać na nas kojąco i relaksująco, wybierzmy zatem stonowane kolory błękity lub beże.

Bardzo ciekawe propozycje z tego zakresu możemy znaleźć pod poniższym linkiem https://www.obi.pl/podlogi/dywany/c/2204.

Stosując się do tych kilku wskazówkach unikniesz podstawowych błędów jakie możesz popełnić przy wyborze wykładziny do swojego mieszkania.

Zostaw komentarz