Designerskie meble – w jakich wnętrzach wyglądają najlepiej?

1 Komentarzy
[REKLAMA]

Dzisiaj projektanci wnętrz prześcigają się w oryginalnych projektach. Dążą do tego, by pomieszczenia nie były urządzone tylko w sposób praktyczny, ale i unikatowy. Aranżacja wnętrz stała się niemalże sztuką. Prawda jest jednak taka, że aby móc stworzyć wyjątkowy projekt, konieczne jest postawienie na designerskie meble. W jakich wnętrzach się sprawdzą?

Designerskie meble, czyli jakie?

Zapewne zastanawiasz się, czym są owe designerskie meble. Co sprawia, że określane są takim epitetem? To nie miejsce na akademicką dyskusję nad samym znaczeniem słowa. Nie da się bowiem podać jednoznacznej odpowiedzi. W przypadku wyposażenia wnętrz za pojęciem „designerski” ukrywa się po prostu estetyczny, a często wręcz niebanalny wygląd.

Przedmiotom nie jest odbierana ich funkcja, a pierwotny powtarzalny wygląd. Produkty mają więc zaskakiwać formą, stanowić niejako dzieło sztuki, ale równocześnie nie tracić na funkcjonalności. Dzięki zastosowaniu niebanalnych elementów, projektanci mogą tworzyć wnętrza oryginalne i unikatowe. Dzięki nim pomieszczenia stają się niezwykłe, inne niż wszystkie.

Często z designem kojarzy się innowacyjność, nowoczesne formy, jednak nie zawsze tak musi być. Dzisiaj także elementy retro są designerskie, zwłaszcza gdy wprowadzają do wnętrza pierwiastek wyjątkowości. Najczęściej jest to podstawowe wyposażenie, takie jak meble, lampy, dekoracje. Dzięki temu, że są inne niż wszystkie, udaje się stworzyć niebanalną aranżację. Jeśli jesteś ciekaw o jakie formy chodzi, to designerskie meble zobaczysz na idealdesign.pl. Sprawdź, co pozwoli na urządzenie pomieszczeń, aby stały się małymi dziełami sztuki.

Meble designerskie w przestrzeni publicznej i firmowej

Bardzo często designerskie meble stosowane są podczas aranżowania przestrzeni publicznej i firmowej. Urzędy miast, restauracje, salony kosmetyczne, sklepy, biura i wiele, wiele innych tego typu miejsc urządzanych jest w taki sposób, by zachwycić. Projektanci do swoich projektów wybierają ciekawe wizualnie tekstury, kolory, wzory na ściany i podłogi, ale i designerskie meble.

Dzięki postawieniu na niebanalne w kształcie stoły, krzesła, fotele, sofy można stworzyć przestrzeń dla klientów, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale i wyjątkowa. Zarówno wyposażenie nowoczesne, jak i stylizowane na retro, pozwoli stworzyć niepowtarzalne wnętrza. Wybierane są zestawy mebli, by tworzyć spójne stylistycznie aranżacje, ale zdarza się, że zaledwie jeden element jest designerski i wnosi do aranżacji „to coś”.

Jakie meble designerskie do domu?

A czy w domach sprawdzą się meble designerskie? Jak najbardziej! W dodatku w każdym z pomieszczeń: salonie, sypialni, jadalni, pokoju dziecięcym, domowym biurze, a nawet w przedpokoju czy w ogrodzie. Nie trzeba obawiać się mebli designerskich w aranżacjach. Nie są to piękne eksponaty, ale praktyczne elementy wyposażenia wnętrz. Nawet w minimalistycznie urządzonym salonie, gdy postawi się fotele o niebanalnym wyglądzie, można zyskać wyjątkowe wnętrze, bo niepowtarzalne.

Jadalnia jest przestrzenią, w której świetnie sprawdzają się krzesła, które mają nowoczesną, oryginalną formę. Mimo to nie tracą na praktyczności. Nawet klasyczny stół zyska nowy charakter, gdy dostawi się do niego krzesła o niebanalnym kształcie.

Pokój dziecięcy to przestrzeń, w której funkcjonalność i bezpieczeństwo są bardzo ważne, jednak nie trzeba ograbiać jej z wyjątkowości. Wystarczy postawić na meble o nowoczesnym wzornictwie, stworzone przez projektantów z Włoch lub polskich zdolnych twórców, by zaaranżować oryginalne, ale wciąż praktyczne miejsce.

Sypialnia, domowy gabinet, przedpokój – to tutaj jeden mebel o kształcie, kolorystyce lub wzornictwie, wyróżniającym go od tych oferowanych w sieciówkach sprawi, że pomieszczenia będą niepowtarzalne.

Nawet ogród, gdy postawi się w nim stylowe meble, będzie miał modny, wyjątkowy wygląd.

 

One Response to “Designerskie meble – w jakich wnętrzach wyglądają najlepiej?”

  1. marta

    dizajnerskie meble może i fajne ale nie zawsze wygodne

    Odpowiedz

Zostaw komentarz