Kostka brukowa – estetyczność i wygoda

1 Komentarzy
[REKLAMA]

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na ułożenie kostki brukowej, która nie tylko pełni funkcję dekoracyjną naszej posesji, ale również sprawia, że nie mamy problemów z błotem podczas obfitych opadów lub na wiosnę, gdy przychodzi czas na roztopy śniegu.

Jednak jest to spora inwestycja dlatego należy pamiętać o paru wskazówkach, które przyczynią się do zaoszczędzenia paru groszy podczas tej inwestycji.

Od czego zacząć, jeżeli chcemy mieć kostkę na podwórku.

Planując położenie kostki brukowej należy zacząć od skonsultowania się z osobami, które się tym zajmują zawodowo, ponieważ pozwoli nam to na uzyskaniu fachowych informacji na ten temat. Warto wybrać także firmę, która wykona wszystko tak jak należy, dlatego należy sprawdzić dobrze firmę, która oferuje nam wykonanie tej usługi. Informacji na temat danej firmy możemy szukać w internecie, gdzie będziemy sugerować się opiniami innych klientów. Warto pamiętać także, że firma, która przedstawi nam najtańszą propozycję, nie znaczy, że jest najlepszym wyborem, ponieważ często zdarza się, że są to firmy początkujące, które dopiero zaczynają przygodę brukarską.

Jaką kostkę wybrać na podwórze

Jeżeli chcesz, aby Twoje wyglądało jak z bajki należy dopasować kilka kolorów kostki, które będą do siebie pasować. Kolorowa kostka brukowa wygląda znacznie lepiej niż kostka położona w jednolitym kolorze. Warto też zlecić ułożenie kostki, w jakimś wzorze, dzięki czemu efekt, który uzyskamy będzie jeszcze bardziej zadowalający. Bardzo ładnie wygląda kostka, która ułożona jest w łuk, jednak aby ułożyć taką kostkę będziemy musieli zainwestować trochę więcej pieniędzy, ponieważ potrzebne są mniejsze kawałki obrzeży albo możemy wykonać to za pomocą palisady, która pozwala nam na uzyskanie takich łuków, jakie tylko sobie wymarzymy.

Jeżeli chcemy ułożyć również jakiś mały chodnik przed ogrodzeniem, aby uniknąć spotkania z błotem bardzo dobrym pomysłem jest ułożenie chodnika, z płyt chodnikowych, które są tańsze od kostki brukowej i z pewnością będą lepszym rozwiązaniem, w miejscu, gdzie mogą ją spotkać jakieś czynniki, które spowodują jej zanieczyszczenie takie jak płyny eksploatacyjne z samochodów. Należy pamiętać, że jest to bardzo duży problem, aby pozbyć się plam z płynów eksploatacyjnych więc na pewno szybciej pogodzimy się z mniej elastycznym wyglądem płyty chodnikowej niż z kostki brukowej.

 

One Response to “Kostka brukowa – estetyczność i wygoda”

  1. marta

    kostka to dobre rozwiązanie ale kawałek trawnika tez nie zaszkodzi.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz