Projektujemy recepcję – przydatne wskazówki

Komentarze
[REKLAMA]

Pierwsze dobre wrażenie można zrobić tylko raz. Zasada ta ma kluczowe znaczenie w wielu branżach – choćby tych, w których zastosowanie znajduje recepcja. By spełniała ona funkcję wizytówki firmy, powinna zostać umiejętnie zaaranżowana. Czym kierować się przy projektowaniu lady do recepcji? Dlaczego warto postawić na ladę recepcyjną na wymiar? O tym w poniższym poradniku!

Dobry projekt to podstawa

Wybór lady to nie lada wyzwanie – ta, nie tylko jako wizytówka firmy, ale przede wszystkim jako miejsce do pracy, powinna wyróżniać się wyjątkową funkcjonalnością. Pomóc w tym może zaprojektowanie lady recepcyjnej na zamówienie, zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami Klienta. Proces tworzenia lady warto zacząć od jej usytuowania względem wejścia i ciągów komunikacyjnych. Znaczenie mają zarówno odległości, jaki kierunek ustawienia lady – dobrze, by jednocześnie była widoczna zaraz po wejściu do pomieszczenia i zapewniała pracownikom pełny ogląd na całe wnętrze. Dobry projekt powinien uwzględniać biurowy charakter lady recepcyjnej na wymiar. Ta powinna zostać skonstruowana z myślą o swobodnym dostępie do szafek i szuflad, służących do przechowywania dokumentów oraz sprzętu biurowego, takiego jak drukarka czy skaner. Istotne jest, by cała konstrukcja pozwalała na wygodne wykonywanie pracy zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Na koniec, choć nie najmniej ważne – wysoka jakość materiałów, z których powstanie lada do recepcji na zamówienie. Dzięki niej zabudowa zachwycać będzie trwałością przez długie lata.

Dobór kolorystyki

Oprócz wspomnianych walorów praktycznych, lady recepcyjne projektuje się z troską o ich estetykę. Szczególne znaczenie ma dopasowanie recepcji tak, by komponowała się ona z kolorem ścian, podłóg i pozostałych mebli w pomieszczeniu. Dobrym pomysłem może być wykorzystanie charakterystycznego dla firmy koloru, wiodącego w całej jej identyfikacji. Jako przestrzeń reprezentacyjna firmy, lada powinna też współgrać z charakterem danej działalności. Warto przy tym pamiętać o skojarzeniach – materiały takie, jak drewno czy kamień symbolizują tradycję i stabilność. Młode i dynamiczne firmy chętniej sięgają natomiast po nowoczesne projekty, wykorzystujące beton i szkło w futurystycznych formach. Właściwe dopasowanie materiałów wpłynie też na akustykę wnętrza oraz pozwoli na jego łatwe utrzymanie w czystości. Wszystkie te elementy należy uwzględnić zlecając wykonanie lady recepcyjnej na wymiar.

Indywidualny charakter

Funkcjonalność i estetyka – wiemy już, że są podstawą lady recepcyjnej, która przyciągnie wzrok Gości, Klientów lub Kontrahentów firmy. Jak jednak zaprojektować tak skuteczną ladę recepcyjną? Na zamówienie! Indywidualny projekt to pewność otrzymania lady stworzonej idealnie pod wymiary przestrzeni i z uwzględnieniem naszych indywidualnych wymagań. Korzystając z pomocy projektantów, zyskamy recepcję spójną stylistycznie i kolorystycznie z bryłą i wnętrzem budynku, jak i samą filozofią firmy. A przy tym maksymalnie funkcjonalną, zapewniają komfort zarówno pracownikom, jak i obsługiwanym przy niej osobom. Personalizacja lady recepcyjnej to także wolność w doborze dodatków, takich jak wycięte laserowo logo, diody LED czy pikowane skórzane akcenty.

Artykuł powstał we współpracy z ladyrecepcyjne.com.pl

 

Zostaw komentarz