Jakie łóżko dla dwójki dzieci do małego pokoju?

Komentarze
[REKLAMA]

W dzisiejszych czasach, chcąc założyć rodzinę, często trzeba liczyć się z ograniczoną przestrzenią. Nie każdy ma możliwość zamieszkania poza miastem, w domu. Mieszkanie w blokach czy wieżowcach ma wiele plusów, jak choćby bliskość sklepów czy szkół. Trzeba jednak liczyć się wtedy z ograniczoną przestrzenią. Wielu rodziców musi zatem zmierzyć się z wyzwaniem umieszczenia dwójki dzieci w jednym małym pokoju. Rozwiązaniem ich problemu może okazać się łóżko piętrowe wysuwane.

Dwójka dzieci w jednym pokoju

Póki dzieci są małe, zazwyczaj nie jest to problematyczne. Łóżeczka są niewielkie, a dzieci i tak często śpią razem albo z rodzicami. Problem pojawia się, gdy pociechy idą do przedszkola, szkoły i mają coraz większą potrzebę własnej przestrzeni. Każde chciałoby mieć własne łóżko, biurko, szafę, zabawki, regał na książki czy figurki. Każde ma swój świat i chciałoby móc stworzyć w pokoju własną, bezpieczną przestrzeń. Czy w ogóle możliwe jest takie umeblowanie pokoju, w którym dwójka rodzeństwa będzie się czuła dobrze? Świetnym rozwiązaniem tego problemu zazwyczaj okazuje się łóżko piętrowe. Daje ono możliwość zagospodarowania przestrzeni i zapewnienia każdemu dziecku odrobinę prywatności. Jednak dodając do tego szafę, biurko i regał, pokój bardzo szybko staje się zapełniony i przytłaczający. Rozwiązaniem, które pomaga temu zaradzić, jest łóżko piętrowe wysuwane.

Łóżko piętrowe wysuwane

Łóżko piętrowe wysuwane zapewnia rodzeństwu największy komfort. Koniec z kłótniami, kto będzie spał na górze. Koniec z poczuciem przytłaczającej przestrzeni. Łóżko piętrowe wysuwane jest estetyczne, ładne i w prosty sposób gospodaruje przestrzeń w pokoju. Dzięki niemu na ścianie wciąż jest dużo miejsca, które dzieci mogą zagospodarować na rysunki, obrazki, zdjęcia itp. Bardzo często pod dolnym łóżkiem są jeszcze szuflady, które można dodatkowo wykorzystać. Składając codziennie takie łóżko, mamy mnóstwo dodatkowej przestrzeni do zagospodarowania, a mały pokój wydaje się dużo bardziej przestronny. Takie rozwiązanie jest więc nie tylko wygodne, ładne, ale też sprawiedliwe. Sprawi, że dzieci będą spędzały ze sobą więcej czasu, ale każde, w razie potrzeby, będzie miało swoją własną przestrzeń osobistą.

Inne rozwiązania

Dla ambitnych osób, którym łóżko piętrowe nie przypadło do gustu, z pewnością niezbędne będzie mierzenie. Mierząc dokładnie cały pokój i wszystkie meble, dużo łatwiej będzie je poustawiać. Wtedy trzeba też wziąć pod uwagę każde możliwe wygospodarowanie przestrzeni. Niezbędna będzie duża szafa, schowki pod łóżkami dzieci, ale też półki ścienne. Można szukać nieoczywistych rozwiązań, ustawiając meble obok siebie tak, aby z obu można było bezproblemowo korzystać. Oczywiście, takie rozwiązanie wymaga sporo pracy, trochę poświęcenia i dobrania specjalnych mebli, ale zapewnia ono dzieciom dużo własnej przestrzeni i prywatności. W ten sposób zagospodarowany pokój może wydawać się dość mały i ciasny, ale jeśli zostanie umeblowany umiejętnie, nadal będzie przytulny i sprawi dużo radości jego mieszkańcom.

 

Zostaw komentarz