Czym jest skup nieruchomości?

Komentarze
[REKLAMA]

Podaż na mieszkania z rynku wtórnego jest dziś bardzo duża. Dla osób, które zamierzają pozbyć się nieruchomości to dobra wiadomość, bo przy większym zainteresowaniu zachodzi szansa wynegocjowania wyższej ceny sprzedaży. Są jednak nieruchomości, które mimo kilkukrotnego obniżenia ceny nie budzą większego zainteresowania. Innym razem właściciel potrzebuje pieniędzy błyskawicznie i nie może czekać ze sprzedażą kilku miesięcy. Co wówczas? Na szczęście nie stoi na straconej pozycji, a pomocy szukać może w skupie nieruchomości. Czym jest taki podmiot, zweryfikujemy na przykładzie jednego ze skupów nieruchomości w stolicy.

Skup nieruchomości, czyli co?

Skupy nieruchomości, np. http://skupnieruchomosci-warszawa.pl/ to typowa działalność gospodarcza polegająca na nabywaniu nieruchomości. Z racji tego, że najlepsze skupy w jednym momencie potrafią odkupić kilka czy kilkanaście nieruchomości musi ona dysponować dużym kapitałem.

Oczywiście nie robią tego bezcelowo. Jako że nie jest to typowe pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości, często są to mieszkania nabywane przez biznesmenów. Dla nich to swego rodzaju lokata kapitału. Potrafią kupić mieszkanie taniej, a później odsprzedać je z zyskiem. Oczywiście wymaga to nie tylko znajomości branży, ale i dużego nakładu pracy. Mieszkania i domy zakupione przez skup nieruchomości często wymagają generalnych remontów, a więc w kilka miesięcy pochłaniają kolejne dziesiątki tysięcy złotych. Jasne jest więc, że to biznes tylko dla tych, którzy dysponują sporym kapitałem i mogą pozwolić sobie na inwestycje długo-, a przynajmniej średnioterminowe.

Czy warto odsprzedać mieszkanie na skup nieruchomości?

W branży nieruchomości przyjęło się stwierdzenie, że skup nieruchomości to rozwiązanie dla tych, którzy na gwałt potrzebują gotówki lub mają zadłużone mieszkania. Nie jest to prawda, a przynajmniej nie do końca. Na pewno oferta finansowa skupu nie będzie tak wysoka, jaka byłaby na wolnym rynku. Średnio skup na warszawskich Bielanach (https://skupnieruchomosci-warszawa.pl/skup-nieruchomosci-warszawa-bielany/) oferuje właścicielowi około 90% wartości rynkowej nieruchomości. Nie nam oceniać, czy to dużo, czy wręcz przeciwnie – mało. Na pewno nie bez znaczenia jest fakt, że odsprzedaż mieszkania na skup to procedura szybka i prosta, a właściciel pieniądze otrzymać może niemal od ręki.

Kiedy skorzystać z oferty skupu nieruchomości?

Oczywiście sprzedaż mieszkania na skup nie jest najlepszym rozwiązaniem pod kątem finansowym. Przynajmniej wówczas, kiedy właścicielowi nie spieszy się z jego sprzedażą. W takiej sytuacji warto poszukać nabywcy na rynku wtórnym.

Co innego, kiedy właściciel natychmiast potrzebuje pieniędzy. To samo tyczy się mieszkań, które nie budzą zainteresowania lub są zadłużone. Brak zainteresowania może frustrować. Zwłaszcza po kilku obniżkach ceny. Wówczas lepiej od razu skontaktować się ze skupem, który wyśle na miejsce swojego rzeczoznawcę i wyceni nieruchomość. Dla takich nieruchomości skup, np. https://skupnieruchomosci-warszawa.pl/skup-nieruchomosci-warszawa-zoliborz/ jest ciekawą alternatywą.

 

Zostaw komentarz