Jakie narzędzia ogrodnicze trzeba mieć w ogrodzie? Lista podstawowych narzędzi do ogrodu

Komentarze
[REKLAMA]

Ogrodnictwo to bardzo popularne hobby, któremu z radością oddają się zarówno właściciele przydomowych ogrodów, jak i ogródków działkowych. Niezależnie od wielkości obszaru o jaki dbamy, odpowiednie narzędzia mogą bardzo ułatwić nam pracę. Jaki więc jest podstawowy zestaw przyrządów ogrodnika?

Narzędzia elektryczne czy spalinowe?

Nawet jeśli większość naszego ogrodu stanowi po prostu trawnik, to musimy go co jakiś czas przycinać, spulchniać glebę, nawozić i usuwać chwasty, aby był schludny i zadbany. Jest to dość żmudna praca, jeśli nie mamy odpowiedniego sprzętu. Tego rodzaju czynności bardzo przyśpieszają i ułatwiają nam narzędzia spalinowe lub elektryczne. Narzędzia elektryczne spełnią swoją rolę w przypadku, gdy nasz ogród nie jest zbyt duży i długość przewodu zasilającego nie będzie dla nas utrudnieniem. Narzędzia spalinowe natomiast mają większe rozmiary i świetnie nadają się do pielęgnacji działek o dużej powierzchni. W ich wypadku musimy się jednak liczyć z hałasem, który dla niektórych może być uciążliwy. Tego typu narzędzi (zarówno elektrycznych jak i spalinowych) warto szukać w takich miejscach jak sprzedajemy.pl/dom-i-ogrod/ogrod/narzedzia-ogrodnicze, gdzie znajdują nowe oraz używane sprzęty w dobrym stanie.

Kosiarka, glebogryzarka, wertykulator

Każdy, kto ma ogród i chce by był zadbany, potrzebuje kosiarki. To absolutnie podstawowe narzędzie do pielęgnacji trawnika, który dzięki niej jest równo przycięty i zadbany. Rodzajów kosiarek jest wiele, właściciele niewielkich ogrodów chętnie wybierają kosiarki bębnowe, natomiast w przypadku większych powierzchni popularnością cieszą się kosiarki spalinowe z funkcją mielenia i rozrzucania skoszonej trawy. Glebogryzarka, zwana również kultywatorem służy do spulchniania gleby i nawożenia jej. Przydaje się zwłaszcza osobom, które uprawiają własne warzywa oraz inne rośliny jednoroczne. Wertykulator to narzędzie, które pomaga nam rozprawić się ze splątaną trawą zwaną filcem, która powoduje, że trawnik jest niewystarczająco nawodniony. Nacina splątane pędy dając dostęp wodzie do ziemi i świeżemu powietrzu.

Podstawowe narzędzia ręczne

Niezależnie od wielkości naszego ogrodu, potrzebne jest nam kilka narzędzi, bez których trudno sobie wyobrazić zadbany trawnik, nie mówiąc już o innych roślinach ozdobnych czy też grządkach. Należą do nich grabie, sekator, nożyce do żywopłotu oraz mini narzędzia, takie jak łopatka, odchwaszczacz i motyczka z widełkami. Dzięki grabiom możemy łatwo usunąć liście pokrywające trawnik, suche pędy trawy oraz inne zanieczyszczenia. Sekator oraz nożyce są niezastąpione w pielęgnacji krzewów oraz żywopłotów, którymi bardzo chętnie dodatkowo ogradzamy nasze działki. Mini narzędzia pomogą nam przy sadzeniu i przesadzaniu roślin, rozbijaniu twardych grudek ziemi, odchwaszczaniu i wielu innych ogrodowych czynnościach. Małe ręczne akcesoria są przydatne także osobom, które hodują rośliny doniczkowe w domu lub na balkonach.

Zostaw komentarz