Najmodniejsze wzory paneli podłogowych 2018

Komentarze
[REKLAMA]

Nowy rok przynosi nowe trendy w aranżacji i kompozycji wnętrz. Wyjątkowo popularny styl skandynawski, swym minimalizmem i naturalnością szczególnie przypadł nam do gustu. Wygląda jednak na to, że w 2018 roku ustąpi miejsca japońskiemu wabi-sabi. W niniejszym artykule opowiemy o tym, jakie podłogi najlepiej współgrają z najnowszym stylem i wskażemy najmodniejsze wzory paneli podłogowych 2018.

Nowy rok przynosi nowe trendy w aranżacji i kompozycji wnętrz. Wyjątkowo popularny styl skandynawski, swym minimalizmem i naturalnością szczególnie przypadł nam do gustu. Wygląda jednak na to, że w 2018 roku ustąpi miejsca japońskiemu wabi-sabi. W niniejszym artykule opowiemy o tym, jakie podłogi najlepiej współgrają z najnowszym stylem i wskażemy najmodniejsze wzory paneli podłogowych 2018.

 Postaw na Piękno – styl wabi-sabi

To co zgodne z naturą oraz jej docenianie to główne przesłanie japońskiej filozofii wabi-sabi. Tym przypadku nic nie musi być idealne, w odróżnieniu do np. skandynawskiego stylu hygge. Pomieszczenia w stylu wabi-sabi mają podkreślać piękno natury, która przez upływ czasu nie traci na pięknym i szlachetnym wyglądzie. Zastosowanie drewna lub materiałów drewnopochodnych wydaje się idealnym rozwiązaniem. Idąc dalej jednym z ważniejszych elementów tego stylu staną się drewniane i drewnopochodne podłogi. W połączeniu z naturalnymi kolorami ziemi oraz materiałami pochodzenia organicznego będą zachwycać swoich odbiorców. W 2018 roku najbardziej pożądane będą wzory paneli podłogowych o czytelnych słojach drewna a zarazem jednolitej strukturze. Np. Dąb Baleary  z oferty De Lux czy Dąb Bawarski z kolekcji Premium.

Wybarwienie paneli a motywy afrykańskie

Co roku na nowo inspirujemy się egzotycznymi motywami. Obecnie pochodzą one z Afryki – obrazy, grafiki czy tkaniny, wykorzystujące motywy rytualne w nowoczesnej odsłonie. Trend ten idealnie udaje się połączyć ze stylem kolonialnym, tworząc równoważny kontrast między wpływem nowoczesności, a ponadczasowym stylem i egzotyką. Dla uzyskania odpowiedniego efektu powinniśmy sięgnąć po panele podłogowe w ciemnych wybarwieniach, np.: Dąb Congo z kolekcji Ambiance. Klientom odważnym polecamy panele imitujące egzotyczne drewno o bordowo–czerwonym zabarwieniu, które można zestawić z ciemnymi meblami jak i egzotycznymi dodatkami.

Silny trend: czerwone dodatki

Nie trudno zauważyć znaczącą popularność koloru czerwonego. Barwa ta opanowała nie tylko ubrania i dodatki, ale również meble i wyposażenie wnętrz, czyniąc je wspaniałym uzupełnieniem pomieszczeń. W zależności od wybranego odcienia czerwieni możemy uzyskać efekt od stylowej, zrównoważonej klasyki po zachwycająca zarazem intrygującą nowoczesność.  Jako klasyczne  uważa się tapicerowane meble charakteryzujące się ciepła, łagodną elegancka barwą czerwieni.  Takie wyposażenie świetnie łączy się z panelami podłogowymi o efektownym, ciemnym kolorze i naturalnej strukturze. Świetnym przykładem jest Dąb Burbon z kolekcji Premium.  Natomiast chcąc osiągnąć efekt nowoczesnej przestrzeni do czerwieni doskonale pasują szare panele podłogowe i jasne ściany. Perfekcyjnie odnajdą się w salonach i sypialniach gdzie od paru lat wykorzystywane są w nowoczesnym wydaniu.

 Klasycznie i modnie – Dąb Kanadyjski

Czas na najmodniejsze wzory paneli podłogowych 2018. Można je wykorzystać w wielu różnych kompozycjach, będąc pewnym, że ich kolorystyka i struktura będzie trendy przez długi czas. Dąb Toledo przeznaczony jest dla osób poszukujących ciemnego drewna. Jest to wzór uniwersalny, a przy tym elegancki, z powodzeniem sprawdzi się w wielu aranżacjach i kompozycjach. Dobrym przykładem jest Dąb Kanadyjski w jasnym, naturalnie ciepłym kolorze. Sprawdzi się we wnętrzu skandynawskim a także japońskim, świetnie zestawiając się z czerwienią dodatków. To świetny kandydat do dalszych eksperymentów z wnętrzem dla tych, którzy lubią zmiany aranżacji mieszkania oraz osób poszukujących trwałych paneli drewnopochodnych. Dzięki ich łatwej pielęgnacji i wytrzymałości, panele podłogowe z kolekcji De Lux świetnie prezentują się nawet po kilkunastu latach ekspoatacji.

Dowiedz się więcej na: http://weninger.pl/

Zostaw komentarz