Jak urządzić łazienkę w bloku? 4 przydatne rady

Komentarze
[REKLAMA]

Łazienka w bloku to często niewielkie pomieszczenie. Dlatego jej funkcjonalna aranżacja może stanowić ogromne wyzwanie. Na szczęście jest kilka sposobów, aby to wnętrze stało się przytulne i praktyczne. Sprawdź więc, jak przygotować aranżację łazienki w bloku, aby uzyskać dobry efekt!

Zrezygnuj z wanny

Wanna pozwala na relaksujące kąpiele po ciężkim dniu. Niestety to właśnie ona zajmuje najwięcej miejsca w łazience. Dlatego w bloku, gdy dysponujemy niewielką powierzchnią, lepiej zdecydować się na kabinę prysznicową. Można ją ustawić w rogu łazienki, aby wykorzystać jak najwięcej przestrzeni. Świetnie sprawdzają się kabiny narożne owalne lub półokrągłe, które mają więcej miejsca, a pomieszczeniu nadają lekkości. Jeżeli nie jesteś w stanie zrezygnować z relaksujących kąpieli, to możesz wybrać niewielką wannę narożną, która nie powinna utrudniać normalnego funkcjonowania w łazience.

Dobrze wybierz umywalkę

Kolejnym ważnym elementem każdej łazienki jest umywalka. Niestety wiele osób popełnia błędy przy jej wyborze. Źle dobrana umywalka nie tylko zajmie za dużo miejsca w łazience, ale może też optycznie pomniejszy pomieszczenie. W niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się modele, których minimalna szerokość wynosi 40-50 cm. Świetnym rozwiązaniem jest umieszczenie jej w narożniku. Dzięki temu zostanie więcej miejsca w środkowej części pomieszczenia. Warto też dobrze dobrać rozmiar baterii do umywalki, aby tworzyły spójną całość.

Postaw na minimalizm

W małym pomieszczeniach idealnie sprawdzi się minimalizm. Dobrze więc kupić eleganckie szafki wiszące do łazienki. Najlepiej sprawdzą się te zamykane, w których możesz pochować wszystkie produkty i sprzęty trzymane w łazience. Dzięki temu uporządkujesz przestrzeń i sprawisz, że pomieszczenie wyda się optyczne większe. Dodatkowo szafki wiszące do łazienki można umieścić nad umywalką lub innymi sprzętami. W ten sposób uda się lepiej zagospodarować powierzchnię.

Wybieraj jasne kolory

Warto pamiętać, że jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń. Dlatego idealnie sprawdzą się w łazience w bloku. Przy aranżacji takiego pomieszczenia najlepiej postawić na jeden kolor przewodni. Jednak taka łazienka nie musi być nudna! Można ją uzupełnić dodatkami w intensywnych lub ciemniejszych barwach, które ożywią minimalistyczne wnętrze. Dobrym sposobem jest też nałożenie płytek w tym samym lub zbliżonym kolorze na ściany i podłogę. W ten sposób granica pomiędzy powierzchniami stanie się mniej widoczna i łazienka stanie się bardziej przestronna.

Zostaw komentarz