Taras na lata: drewno, płytki czy jednak kompozytowe deski tarasowe?

Komentarze
[REKLAMA]

Coraz częściej tarasy ogrodowe pokryte są deskami kompozytowymi. Taka powierzchnia nie wymaga częstej renowacji i malowania, jest więc gwarancją trwałości i zadowolenia na wiele lat. Kompozytowe deski tarasowe to nie tylko wygoda, to również znakomite połączenie cech drewna z najlepszymi cechami PCV.

Budowa lub remont tarasu wymaga zaangażowania i czasu. A skoro średnio co 6 lat przeprowadzamy prace remontowe, warto zainwestować w rozwiązanie nowoczesne i estetyczne, wykorzystujące bezpieczne materiały, łatwe i szybkie w montażu.

Kompozyt kontra płytki i drewno

Płytki tarasowe, choćby nie wiadomo jak starannie położone, w starciu z warunkami atmosferycznymi: wilgocią i mrozem, nie mają szans. Podobnie zachowują się drewniane deski tarasowe, które wymagają konserwacji i impregnacji – kilka razy do roku.

Co więc zrobić, aby taras przetrwał wiele lat, cały czas dobrze wyglądał, a jego konserwacja nie wymagała ogromnych nakładów czasu? Rozwiązanie jest jedno. Można użyć kompozytowych desek tarasowych, które nie odkształcają się, nie pękają, nie butwieją. Są odporne na grzyby, pleśń i porosty. W dodatku kompozyt jest produktem niepalnym. Bardziej uniwersalnego materiału dotąd nie wymyślono.

Przewaga kompozytu to nie tylko niezniszczalność…

Zacznijmy od czyszczenia – wykonujemy je przy pomocą myjki ciśnieniowej lub zwykłej szczotki. Jeśli zajdzie taka potrzeba – można nawierzchnię tarasową odświeżyć za pomocą specjalnego renowatora. Wygoda nie jest jednak priorytetem każdego. Wiele osób ufa wyłącznie naturalnym materiałom, niechętnie zwracając uwagę na inne propozycje. Kompozytowe deski tarasowe i w tej konkurencji dobrze sobie radzą – wykonane są z bezpiecznych materiałów – mączki drzewnej, nowoczesnych polimerów i filtrów UV. W składzie chemicznym nie znajdziemy związków lotnych, ani metali ciężkich, takich jak rtęć i ołów. Taras wykonany z materiału kompozytowego posiada antypoślizgową powierzchnię, co nie pozostaje bez znaczenia, gdy domownikami są dzieci i osoby starsze.

Nawierzchnia tarasowa z kompozytu występuje w wielu wersjach kolorystycznych, takich jak: orzech, kasztan, antracyt, klon. Nawierzchnia firmy Salag jest dodatkowo dostępna w wersji szczotkowanej – przypominającej drewno i nieszczotkowanej – gładkiej. BERGDECK – w zależności od wybranej przez nas opcji – wygląda jak drewno i… pachnie jak drewno. W dodatku producent daje na ten produkt 15 lat gwarancji!

Nowy taras jak przygoda

BERGDECK, dostępny w wielu rozmiarach, charakteryzuje się również łatwym montażem. Taras możemy więc położyć sami, wykorzystując zestawy wkrętów i specjalne bity. Ułożenie nawierzchni tarasowej może więc być nie tylko ciekawą przygodą, nowym doświadczeniem, ale może też przynieść ogromną satysfakcję. W końcu przez lata będziemy z tarasu korzystać, cieszyć nim oczy, ale też chwalić się nim w gronie znajomych. Produkt Berg Deck został wzbogacony także o inne rozwiązania ułatwiające budowę wymarzonego miejsca relaksu, m.in.: systemy wykończenia schodów, listwy kątowe, zaślepki.

Warto pamiętać też o tym, że kompozyt może być wykorzystywany nie tylko jako powierzchnie tarasowe, ale też jako materiał na pomosty, obrzeża basenów i ścieżki.

 

Zostaw komentarz