Producenci kostki brukowej w Polsce

Komentarze
[REKLAMA]

Kostka brukowa pełni nie tylko praktyczną funkcję. Obecnie możemy użyć jej w celach dekoracyjnych, nadając swojemu otoczeniu oryginalny i estetyczny wygląd. Ale skąd wziąć dobrą kostkę? Najlepiej skorzystać z pomocy firm, cieszących się długoletnim doświadczeniem w tej branży. Omówimy pokrótce wybrane z nich.

1. KOST-BET

KOST-BET działa na rynku od 1998 roku. Obecnie zatrudnia ponad dwustu pracowników, a produkcja kostki brukowej sięga dwudziestu tysięcy metrów kwadratowych na dobę. Każdego dnia sto pięćdziesiąt samochodów wyjeżdża do klientów z dostawą. Jak można się przekonać, zaglądając na stronę www.kostbet.pl/, firma nie ogranicza swojej działalności jedynie do produkcji dekoracyjnej kostki brukowej.

Z kostek warto zwrócić uwagę na przykład na model Esperia, o zwiększonej grubości, dzięki której znakomicie znosi nacisk (idealna na podjazd). Aprilia, o węższych szczelinach, stanowi z kolei dobre podłoże pod meble ogrodowe. Florencja dzięki swoim niestandardowym rozmiarom tworzy wyjątkowo ciekawy efekt estetyczny, z kolei Eko Prostokąt dobrze się prezentuje po zasypaniu szczelin żwirem, czy ozdobnym kamieniem.

Oprócz kostek firma oferuje również na przykład płyty tarasowe, dobrze spełniające swoje zadanie nie tylko w przypadku tarasów, lecz i innych większych, reprezentatywnych powierzchni, jednobryłowe stopnie schodowe, palisady i obrzegowania, płyty ażurowe i galanterię drogową, czyli produkty takie jak, na przykład płyty chodnikowe, wszelkiego rodzaju krawężniki (prosty, łukowy, skośny, czy najazdowy), obrzeża, koryta ściekowe. KOST-BET realizuje się też na polu betonowych ogrodzeń i murów, które doskonale imitują naturalny kamień, spełniając przez to nie tylko funkcję praktyczną, ale i dekoracyjną.

2. Polbruk

Działająca od 1992 roku firma jest obecnie największym w Polsce producentem kostki brukowej. Trzynaście zakładów, dwadzieścia jeden linii produkcyjnych, trzysta pięćdziesiąt hurtowni sprzedających wyroby – te liczby muszą robić wrażenie. Warte uwagi są szczególnie te bardziej unikatowe modele kostki, takie jak Pomorski lub Country, które mają wystrzępione, nieregularne krawędzie, czy dobrze sprawdzająca się na tarasach kostka Ideo w cieplej kolorystyce. Warto też zainteresować się kostkami Petra, udatnie imitującymi naturalnie łamany kamień.

3. Libet

Libet to firma, która podczas swej działalności zdążyła już zdobyć parę nagród i wyróżnień, takich jak Laur Klienta 2009 i Laur Konsumenta 2010 w kategorii Top Marka. Produkowane przez nią kostki dzielą się na trzy różne kategorie. Colormix oferuje na przykład ekologiczną kostkę z dystansownikami zwiększającymi szerokość spoin, co, zależnie od tego, w jaki sposób to zagospodarujemy, może dać niebanalny efekt estetyczny. Elegante to cztery modele kostki charakteryzującej się różnokolorową fakturą i wyjątkowo niską wagą. Z kolei Antico wyróżnia się rozmaitością stylizowanych kostek o niestandardowych kształtach.

4. Mibet

Mibet to firma, której rodowód sięga wprawdzie roku 1977, lecz dopiero w latach dziewięćdziesiątych zaczęła zajmować się także kostką brukową. Kostka produkowana przez to przedsiębiorstwo charakteryzuje się wyjątkowo gładką powierzchnią dzięki zastosowaniu technologii wibroprasowanej. Jeśli chodzi o wzory, to dominują takie jak Classic, Uni Decor, Holland czy Behatton, czyli te cieszące się największą popularnością na polskich ulicach.

5. Jadar

Firma założona w Skaryszewie koło Radomia w roku 1989 dociera ze swoją ofertą do klientów na obszarze połowy Polski. Oprócz klasycznych, popularnych modeli, takich jak Uni Decor, Uni Stone, czy Behaton, znajdziemy też nieco bardziej oryginalne. Na przykład Picaso i Venus wyróżniają się niestandardowym kształtem. Old Stone i Flin Stone udatnie imitują naturalny kamień, podczas gdy Bulwar, Viva, Circus czy Nosalit stylizowane są na staromiejski bruk.

Zostaw komentarz