Eleganckie dekoracje okienne

Komentarze
[REKLAMA]

Przygotowanie stylowej dekoracji okna nie musi być wymagające. Odpowiedni dobór dodatków i zestawienie ze sobą pasujących kolorów wystarczy, by stworzyć efektowne uzupełnienie aranżacji wnętrza. Miękkie zasłony, stylowe rolety rzymskie, a może lśniące firany? Podpowiadamy, jak przygotować elegancką dekorację okienną w mieszkaniu.

Stylowa dekoracja okna w salonie

Podstawą dekoracji okiennej w salonie są firany. Ich długość należy dostosować do rodzaju okna znajdującego się we wnętrzu. Jeśli salon posiada duże okno tarasowe, dobrze by firana była uszyta z jednolitej, gładkiej tkaniny i sięgała do ziemi. Warto sięgać zwłaszcza po firany z wysokim stopniem przepuszczalności światła. W ten sposób pomieszczenie zyska odpowiednie naświetlenie ze strony światła dziennego i jednocześnie szyba nie będzie nadmiernie odsłonięta.

Tworząc eleganckie dekoracje okien w salonie nie można zapomnieć o zasłonach. Ich długość należy dopasować do rozmiarów firany, a wybraną tkaninę rozwiesić na brzegach okna. Jeśli salon utrzymany jest w ciepłych odcieniach brązu, warto sięgnąć po zasłony pasujące do tej stylistyki. Materiał może mieć kolor beżowy, szary lub jasnobrązowy. Alternatywą jest postawienie na kontrastujące barwy. Aranżacja stanie się bardziej elegancka i wyrazista dzięki zasłonom w kolorze ciemnozielonym, bordowym i złotym.

Eleganckie zasłony okienne – które wybrać?

Odpowiedni dobór zasłon okiennych jest o tyle ważny, że często to właśnie one decydują o ostatecznym odbiorze dekoracji. Materiał o słabej jakości oraz pstrokate wzory mogą spowodować, że ozdoba okna nie będzie zachwycać elegancją, lecz kojarzyć się z kiczem. Zatem które zasłony wybrać? Stylowy wygląd dekoracji okiennej zapewnią tkaniny ozdobione błyszczącą nitką. Można decydować się także na zasłony z subtelnymi wzorami glamour w odcieniach złota i srebra. Dobrym uzupełnieniem dekoracji okiennej będą także tkaniny satynowe lub wykonane z miękkiego welwetu. Kluczowym aspektem przy tworzeniu ozdoby okiennej jest odpowiednie upięcie zasłon. Zamiast stawiać na luźno opadającą tkaninę, lepiej zdecydować się na przypięcie jej za pomocą dekoracyjnych klipsów i magnetycznych upinaczy.

Modna dekoracja okna w małym wnętrzu

Większym wyzwaniem będzie przygotowanie dekoracji okna w małym pomieszczeniu. Należy bowiem uważać, by ozdoba nie była zbyt przytłaczająca, a wybrane tkaniny nie zmniejszyły optycznie przestrzeni. Planując eleganckie dekoracje okienne w tym wypadku, warto stawiać na firanki sięgające parapetu. Zamiast ciężkich zasłon, lepiej wybierać natomiast lekkie rolety i żaluzje. W małych sypialniach i pokojach dziennych sprawdzą się zwłaszcza rolety rzymskie. Po ich złożeniu powstaje efektowna harmonijka, która tworzy dodatkową dekorację okna. Rolety mają także dużo walorów praktycznych, w tym między innymi nie przepuszczają światła słonecznego i chronią wnętrze przed wzrokiem przechodniów. Można je także prać w pralce, ponieważ tkanina jest demontowana z rolet. Ich kolor warto dobrać do pozostałych elementów wnętrza, stawiając na jaśniejsze odcienie. Dobrym wyborem będą rolety beżowe i szare, które w uniwersalny sposób wpasują się do aranżacji salonu lub sypialni.

Przygotowanie eleganckiej dekoracji okiennej w mieszkaniu jest proste. Wystarczy sięgnąć po wysokogatunkowe firany, zasłony i rolety, by w stylowy sposób uzupełnić aranżację wnętrza. Szczególnie dobrym wyborem będą lśniące firany oraz przyciemniające zasłony. Powieszone w salonie dodadzą mu przytulnego charakteru i pozwolą regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia.

Zostaw komentarz