Najlepszy i najbardziej funkcjonalny poliwęglan do wykorzystania w szklarniach

Komentarze
[REKLAMA]

Zamierzając kupić szklarnię z poliwęglanu, trzeba się liczyć z niemałym kosztem. Dlatego też kupujący szukają szklarni z materiału wysokiej jakości. Faktem jest, że szklarnie z poliwęglanu sprawdzają się najlepiej, przede wszystkim pod względem wytrzymałości, możliwości postawienia ich bez fundamentu, a także funkcjonalności. Jaką wybrać szklarnię z poliwęglanu, aby być zadowolonym.

Poliwęglan komorowy Actual!Bio 4 mm

Aktualnie najlepiej sprawdza się poliwęglan komorowy Actual!Bio 4 mm, który został użyty w większości szklarni dostępnych w sklepie Botanic. Ten trwały materiał charakteryzuje się również długowiecznością oraz oszczędnością ciepła.  Doskonałym przykładem nowoczesnych technologii użytych w produkcji szklarni jest poliwęglan komorowy Actual!Bio.

Właściwości Actual!Bio

Actual!Bio to najlepsze cechy poliwęglanu komorowego, dysponujące efektem aktywacji światła. Zalety poliwęglanu Actua!Bio:

  • sprzyja lepszym plonom;
  • skraca okres dojrzewania;
  • zwiększa zawartość witamin.

Właściciele szklarni zwracali uwagę, że muszą kupować dodatkowe czerwone oświetlenie LED. Zakup takiego oświetlenia był kosztowny, zatem między innymi z myślą o tym został stworzony poliwęglan Actual!Bio.

Jaki wpływ na uprawę roślin?

Korzystając ze szklarni z poliwęglanu Actual!Bio można liczyć na wzrosty:

  • masy roślin do 160%;
  • wzrost witaminy C o 15% działającej, jako silny antyoksydant, opóźniającej procesy starzenia;
  • oraz wzrost zawartości prowitaminy A do 66% obniżającej poziom cholesterolu we krwi.

Takie wyniki wykazały badania nad Actual!Bio w pierwszym ich etapie.

W drugim zaś etapie badań wykazano wzrost:

  • masy pomidora o 33%;
  • w ogórku wzrost zawartości witaminy C do 26%;
  • w papryce wzrost zawartości prowitaminy A do 73%.

Jak działa pokrycie szklarni Actual!Bio?

Na powierzchnię Actual! została nałożona warstwa Bio, dzięki której szkodliwe promieniowanie UV przekształcane jest w korzystne światło o czerwonym spectrum. Należy pamiętać, że czerwone światło aktywizuje fotosyntezę, która wpływa na szybszy rozwój roślin, oraz większe plony zawierające liczniejszą ilość witamin.

Chcąc posiadać takie wyniki wystarczy podczas składania zamówienia w sklepie Botanic wybrać tę konkretną opcję – Actual!Bio przy polu poliwęglan, która to zresztą jest zastosowany przy większości szklarni w ofercie.

Na pewno warto zbudować szklarnię w swoim ogrodzie, to dzięki niej każdego dnia można mieć na śniadanie świeżą sałatę, rzodkiewkę czy też zdrowe, niepryskane pomidory ulubionego gatunku.

Zostaw komentarz