Piękne grzanie

Komentarze
[REKLAMA]

Kaloryfer to powszechnie znane wszystkim urządzenie grzewcze. Jeszcze kilka lat temu spełniał tylko jedną funkcję – miał zapewniać ciepło w domu. Co więcej, był z reguły szpecącym elementem wyposażenia, który najchętniej chciałoby się ukryć. Były to zwyczajnie urządzenia funkcjonalne, a nie estetyczne. Możemy jednak dostrzec zmieniający się dynamicznie na przestrzeni kilkunastu lat wygląd grzejników wraz ze ewolucją trendów wnętrzarskich.

Historia i ewolucja trendów grzejnikowych

Historia grzejników sięga 1855 roku, kiedy to Sankt Petersburgu Franz San Galli zamontował pierwsze takie urządzenie grzewcze, nazywając je „gorącą skrzynką”. Od tamtego czasu nastąpił ogromny progres w wyglądzie i działaniu kaloryferów. Dawniej ciężkie, toporne i drogie w użytkowaniu grzejniki zaczęto usprawniać. Najpopularniejszymi dawniej rodzajami były stalowe i żeliwne grzejniki pokojowe członowe, które można było rozbudować dzięki dołożeniu dodatkowych elementów.

Kolejnym modelem był grzejnik ożebrowany, który charakteryzował się prostą budową i jednocześnie wysoką wydajnością, dlatego był tani i często montowany w instytucjach użyteczności publicznej.

Nadal poszukiwano jednak sposobów na usprawnienie urządzenia – lepszych parametrów grzewczych, mniejszego poboru wody czy bardziej atrakcyjnego wyglądu. Pojawiły się więc później grzejniki łazienkowe rurkowe, nazywane „drabinką”. Dzięki ich mniejszej pojemności i funkcjonalnej budowie były krokiem ku lepszemu.

Z czasem pojawiły się popularne grzejniki pokojowe płytowe, które były ładniejsze i łatwiejsze w czyszczeniu. Producenci grzejników dążą do zaspokojenia oczekiwań klientów i tworzą produkty zgodne z trendami w aranżacji wnętrz – estetyczne oraz funkcjonalne, wysokiej jakości grzejniki ozdobne.

Pokojowe grzejniki ozdobne – co znajdziemy w ofercie?

Nadeszła nowa era „kaloryferów”, czyli grzejniki ozdobne. Nie musimy martwić się już o ukrywanie grzejnika za zasłonką czy meblem – może on być intrygującym i przyciągającym wzrok elementem, stanowiącym ozdobę tak samo, jak obraz. Sprawdzi się tu np. pokojowy grzejnik dekoracyjny PERCORSO z oferty producent grzejników BREM, z intrygującą grafiką stanowiącą element artystyczny. Kolejną propozycją ozdobnego grzejnika pokojowego jest model STRUTTURA ALTA, z postarzaną, metalową powłoką urozmaiconą fałdą, w całości przypominający rzeźbę.

Ekskluzywne grzejniki łazienkowe

Grzejnik łazienkowy dekoracyjny to bez wątpienia konieczność, jednak nie musi być przeciętny. Producent grzejników BREM proponuje model TRAP. To opcja, która sprawdzi się jako ozdobny grzejnik łazienkowy o twórczej formie w kształcie harfy. Seria Zoom to dekoracyjny łazienkowy grzejnik, skonstruowany z prostokątnych rur grzewczych, których połączenie tworzy dynamiczną i geometryczną, ciekawą dla oka kompozycję na ścianie. Wyjątkowo imponującym wariantem jest ekskluzywny grzejnik łazienkowy ALCOVA, przypominający ogromną kroplę wody. Unikalny i nieszablonowy model posiada półki i wieszaki na ręczniki, a największy model nawet metalowe siedzisko. Cała oferta dekoracyjnych grzejników łazienkowych to niespotykane, stylowe i wyjątkowo kreatywne formy w atrakcyjnych cenach.

Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem nowoczesnych, ozdobnych grzejników pokojowych i łazienkowych producenta grzejników BREM – nowoczesna technologia ciepła w Twoim domu.

 

Zostaw komentarz