Drzwi drewniane czy z płyty MDF?

Komentarze
[REKLAMA]

Drzwi są bardzo istotnym elementem wystroju. Mogą decydować o efekcie końcowym, dlatego ich wybór musi być przemyślany. Mają różne wzory, kolory i są wykonane z różnych materiałów. Do najbardziej popularnych zaliczają się drzwi drewniane oraz drzwi z płyty MDF. Które z nich wybrać? Warto dowiedzieć się więcej, aby podjąć słuszne decyzje.

Drzwi drewniane

Najbardziej popularnymi drzwiami są drzwi drewniane. Drewno to naturalny i bardzo trwały materiał, pod warunkiem jego właściwej konserwacji – mówi nasz ekspert z firmy Windoor. Do najchętniej wybieranych należą sosna, buk oraz jesion. Jeśli jednak zależy nam na bardziej ekskluzywnym wyglądzie wnętrza, powinniśmy zdecydować się na drzwi dębowe bądź mahoniowe. Bardzo istotne jest także rozróżnienie na drewno lite oraz klejone. Klejone jest zdecydowanie tańsze rozwiązaniem, ale lite z kolei – jest znacznie bardziej efektowne.

Drzwi z płyty MDF

Jeśli nie drzwi drewniane, cenionym materiałem jest także płyta MDF. Drzwi z płyty MDF są osadzone na drewnianej ramie, którą wypełnia substancja kartonowa, tzw. plaster miodu bądź płyta wiórowa. Drzwi są lżejsze niż drzwi z drewna, a do tego – bardziej wytrzymałe. Ponadto, charakteryzują się bardziej atrakcyjną ceną. Można je w dowolny sposób wykończyć, np. malując je, lakierując czy pokrywając laminatem albo okleiną.

Na co jeszcze zwracać uwagę, wybierając drzwi?

Kupując drzwi, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego są wykonane, ale również na ich design. Mogą zupełnie zmienić wygląd wnętrza, nadając mu innego charakteru, dlatego ich wybór powinien być dokładnie przemyślany. Chociaż większość z osób zwraca przede wszystkim uwagę na cenę, nie powinien być to kluczowy czynnik w podejmowaniu decyzji. Drzwi bowiem służą nam przez lata, dlatego raz poczyniona, dobra inwestycja, z pewnością będzie dla nas pomyślna.

Zostaw komentarz