Drzwi do lepszego życia – rodzaje i zastosowanie drzwi

1 Komentarzy
[REKLAMA]

Drzwi do lepszego życia – zdanie to brzmi jak przenośnia, jednak tym razem mowa o faktycznych drzwiach i ich rodzajach.

W rzeczy samej, ich poprawny dobór i montaż przyniesie nam dużo pożytku i bardzo istotne jest, by nie oszczędzać na ich zakupie. Kiedyś – w dawnych latach – drzwi były niemal zawsze drewniane, zaś stalowe drzwi (które były niemalże wrotami) przeznaczone były jedynie do kościołów i fabryk. Czasy się jednak zmieniają, a typy drzwi wyewoluowały i podzieliły się na różne rodzaje, idealnie dostosowane do specyficznych, konkretnie zdefiniowanych, zastosowań.

Drzwi metalowe to pierwszy przykład tego typu rozróżnień. Zazwyczaj są to drzwi antywłamaniowe, jednak często ze względu na brak specjalnych certyfikatów, są one oznaczane jako zwykłe. Mimo tego jednak, oferują one znacznie wyższy poziom zabezpieczeń i w przypadku przeciętnego ryzyka włamania, warto postawić właśnie na nie.

Jeżeli zaś często stoimy przed realnym ryzykiem włamania  bądź napadu, lub specyfika prowadzonej przez nas firmy wymaga tego typu zabezpieczeń, optymalnym wyjściem będzie zainwestowanie w drzwi antywłamaniowe. Wyposażone w zaawansowane zabezpieczenia, skutecznie zabezpieczą nasze mienie i zdrowie przed jakąkolwiek próbą włamania. Przy umieszczeniu drzwi za pomocą odpowiednich kotew, mamy pewność, że zarówno drzwi wewnętrzne, jak i drzwi zewnętrzne sprostają niemal każdej próbie wypchnięcia, wyłamania, przewiercenia czy wyważenia. Dobra izolacja termiczna to dodatkowy atut, zapewniający nam komfort użytkowania, niezależnie od pory roku panującej w danej chwili. Innym typem izolacji jest izolacja dźwiękowa, przy pomocy której zapomnimy o całym stresującym świecie.

Jednym ze specyficznych aspektów drzwi antywłamaniowych jest wyposażenie ich w potrójne, a nawet poczwórne rygle. Wysuwają się one w różnych kierunkach, zapobiegając wyważeniu.

Drzwi metalowe występują w wielu różnych kolorach, dzięki czemu świetnie współgrają one z każdym projektem domu czy firmy. Szare, beżowe, brązowe – stylizowane na drewno. Wszystkie one nacechowane są świetnym stosunkiem ceny do oferowanych zabezpieczeń, toteż coraz więcej osób decyduje się na te dodatkowe zabezpieczenia naszego domu, mienia i życia.

One Response to “Drzwi do lepszego życia – rodzaje i zastosowanie drzwi”

  1. Malgorzata31

    Słyszałam, że drzwi z zamkami Gerda są warte uwagi. Nie ma to jak solidne zabezpieczenie antywłamaniowe.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz