Czy rolety warto kupować u producenta rolet? Gdzie szukać rolet w rozsądnej cenie?

Komentarze
[REKLAMA]

Gdzie najlepiej szukać rolet? Jakie są zalety kupowania bezpośrednio od producenta? I spośród jakich typów rolet możemy wybierać?

Czy opłaca się kupić rolety w markecie budowlanym?

Jeśli szukamy rolet w rozsądnej cenie, mamy właściwie dwie główne opcje – udać się do marketu budowlanego albo kupić bezpośrednio u producenta, na przykład za pomocą internetu.

Pierwsze z tych rozwiązań ma swoje zalety – kupując w markecie, możemy na żywo zobaczyć produkt. Oglądać roletę własnymi oczami to co innego niż widzieć jej zdjęcie na monitorze komputera. Możemy lepiej ocenić jej kolor, gramaturę, dotknąć materiału, sprawdzić jego grubość i fakturę. To może przyczynić się do dokładniejszej oceny rolety i w efekcie lepszego wyboru.

Kupowanie w markecie ma też jednak pewne mankamenty. Będziemy mieć mniejszy wybór. Zgromadzone w sklepie rolety będą prawdopodobnie charakteryzowały się jak najbardziej ustandaryzowanymi parametrami, jeżeli więc szukamy czegoś mniej typowego, możemy mieć z tym problem. Będziemy też musieli włożyć więcej starań w to, aby dowiedzieć się jakie jest źródło pochodzenia rolet.

Dlaczego rolety warto kupić u producenta?

Innym wyjściem jest zakup rolet bezpośrednio u producenta. Możemy wtedy liczyć na wybór szerzy niż to, co oferują nam markety. Zamówienie rolety u producenta pozwala na jej lepsze dopasowanie. Otrzymujemy pewność, że roleta będzie mieć optymalne wymiary, zarówno jeśli chodzi o szerokość, jak i długość materiału. Łatwiej będzie dobrać roletę odbiegającą od standardów, na przykład taką na drzwi balkonowe czy do ram okiennych o nietypowym rozmiarze lub kształcie.

By lepiej zorientować się w ofercie producentów, można zajrzeć na stronę internetową, którą prowadzi producent rolet Dom-Partner (dom-partner.eu). Dziś właściwie każda większa firma ma taką stronę, dzięki której będziemy mogli poznać specyfikę oferowanych przez nią rolet, dowiedzieć się, czym się one odznaczają, i ocenić, czy właśnie takie będą nam odpowiadać.

Jakie są rodzaje rolet?

Z czego właściwie możemy wybierać? Rolety mają kilka różnych rodzajów. Najbardziej powszechne są rolety ekranowe. Są one zrobione ze zwijanego pasa materiału. Może to być poliester, włókno szklane albo PCV. Wybierając je, należy pamiętać, żeby szczególną uwagę poświęcić samemu materiałowi. Powinien on być dobrej jakości, wówczas będzie wykazywał odporność na uszkodzenia, a jego kolor nie będzie blaknął pod wpływem promieni słonecznych.

Rolety austriackie przywodzą na myśl tradycyjne zasłony. System sznurków pozwala podnosić je niczym teatralną kurtynę. Do ich największych zalet należą walory dekoracyjne, szczególnie jeśli chodzi o modele wykonane z woalu.

Rolety rzymskie, zamiast nawijać się na rolkę jak inne modele, są zwijane falami do góry, co tworzy ciekawy efekt dekoracyjny. Cenią je miłośnicy nowoczesnych, modnych rozwiązań w aranżacji mieszkania.

Rolety plisowane są modelem uniwersalnym. Są zwijane na całej długości równolegle, co sprawia, że przybierają kształt harmonijki. Mogą być zwijane tylko do góry albo w obu kierunkach.

Wreszcie możemy wybrać też rolety dzień i noc. Są podwójne i wykonane z poziomych pasów materiału, między którymi pozostawione są przerwy. Sposób ich regulacji pozwala osiągnąć podobny efekt do tego, jaki dają żaluzje. Ponieważ wykonane są z grubego materiału lub folii refleksyjnej, szczególnie polecane są do mocno nasłonecznionych pomieszczeń.

Zostaw komentarz